W Krakowie wybudują nową drogę

W Krakowie wybudują nową drogę

Zarząd Dróg Miasta Krakowa ogłosił przetarg na budowę drogi łączącej ul. Stella Sawickiego z planowanym Małopolskim Centrum Nauki Cogiteon przy al. Bora Komorowskiego.

reklama

Jak czytamy w komunikacie ZDMK, droga do Cogiteonu będzie budowana dla zapewnienia prawidłowej i bezpiecznej obsługi komunikacyjnej tej instytucji, przy jednoczesnym podniesieniu efektywności obsługi komunikacyjnej przyległej zabudowy. Po wielu analizach, do realizacji został wybrany wariant uznany za gwarantujący prawidłową i bezpieczną obsługę komunikacyjną dla tego regionu. Co ważne, w tej opcji dojazd od strony ulicy Stella-Sawickiego nowo wybudowaną drogą nie spowoduje zwiększenia natężenia ruchu na osiedlu akademickim Politechniki Krakowskiej.

reklama

Szerokość nowej  drogi wynosić będzie 6,5 m plus chodniki, długość to prawie 960 metrów. Jezdnia od ulicy Stelli-Sawickiego pobiegnie w istniejącym śladzie ulicy Życzkowskiego, mniej więcej po ok. 180 m droga skręci w prawo w kierunku klubu Kwadrat. Minie pas startowy od wschodniej strony i już za nim skręci w lewo i dotrze do Cogiteonu, w tym miejscu pobiegnie równolegle do pasa startowego od północnej strony. Powstanie także łącznik z ulicą Skarżyńskiego. W miejscu, w którym droga będzie przebiegała na wysokości pasa startowego, będzie nawiązywała do jego obecnego wyglądu.

O dokładnej dacie rozpoczęcia budowy będzie można mówić po wyborze wykonawcy. Szacunkowy koszt realizacji to ok. 26 mln zł. Jest to inwestycja realizowana na podstawie umowy z urzędem marszałkowskim.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności