W Krakowie odbędzie się dwudniowy festiwal Letnie Brzmienia

W Krakowie odbędzie się dwudniowy festiwal Letnie Brzmienia

Wakacyjna trasa koncertowa z najlepszą polską muzyką już po raz czwarty wyruszy latem w muzyczną podróż. Dwudniowy festiwal Letnie Brzmienia odbędzie się 30 czerwca i 1 lipca na Parkowej w Krakowie.

reklama

Zalewski śpiewa Niemena, Vito Bambino, Nosowska, Brodka, Margaret oraz projekt specjalny BABIE LATO na czele Letnich Brzmień 2023 w Krakowie. Nadchodzi lato muzycznych emocji! Line-up wypełniają solowe koncerty popularnych twórców. Karnety są dostępne w sprzedaży na www.letniebrzmienia.pl.

reklama

W line-upie Letnich Brzmień w Krakowie pojawią się człowiek orkiestra Zalewski, tym razem z projektem „Zalewski śpiewa Niemena”, który bierze na warsztat ponadczasową twórczość Czesława Niemena, oraz słynący z inspirujących współprac Vito Bambino, którego album „Poczekalnia”ukaże się z końcem kwietnia. Do programu Letnich Brzmień dołącza też niekwestionowana królowa dystansu i mistrzyni słowa Nosowska.

BABIE LATO to międzypokoleniowy projekt, gromadzący na jednej scenie przedstawicielki różnych światów muzycznych. Opiekę artystyczną nad premierową odsłoną projektu w tym roku objęła Natalia Kukulska, która zaprosiła do współpracy inspirujące artystki młodego pokolenia.

– Wakacje wypełnimy muzycznym BABIM LATEM, w którym jest miejsce na subtelną czułość i zahartowaną, bezkompromisową kobiecość.  Przez muzykę opowiemy, jak widzimy rolę współczesnej kobiety i jak czerpać z tej siły – podkreśla Natalia Kukulska. Imprezowe, energetyczne kawałki ze światowego repertuaru utrzymane są w letnim klimacie, oscylować będą wokół funkowych i klubowych nurtów z domieszką house’owych brzmień w stylu lat 90., R’n’B i soulu.

Natalia Przybysz swoimi energetycznymi i emocjonalnymi występami potrafi wzruszyć jak mało kto. Do line-upu Letnich Brzmień w Krakowie dołączyły także szturmem zdobywająca uznanie Zalia oraz bezkompromisowa i odważna – Margaret. Szczerze ucieszy się również fanbase Brodki, której ostatni album „Sadza” spotkał się z doskonałym przyjęciem słuchaczy i środowiska. Do dobrej zabawy zaproszą pełni humoru bracia Kacperczyk. Bovska i IGNACY zaproponują subtelne odsłony melodyjnego popu, z kolei pop inspirowany latami 90. zaprezentuje ARS LATRANS Orchestra. W piękny nastrój krakowską publiczność wprowadzi znana z Domowych Melodii jucho. W połowie kwietnia publiczność Letnich Brzmień pozna pełen muzyczny repertuar.

Harmonogram Letnich Brzmień 2023

Kraków / 30.06–1.07.2023 / Parkowa  

Zalewski śpiewa Niemena, projekt specjalny BABIE LATO, Vito Bambino, Nosowska, Kacperczyk, Brodka, Natalia Przybysz, Zalia, jucho, Margaret, Bovska, IGNACY, ARS LATRANS Orchestra

Spotkajmy się, posłuchajmy, poleżmy, potańczmy, poczujmy razem #latomuzycznychemocji

Letnie Brzmienia 2023 w festiwalowym klimacie to seria weekendowych koncertów najlepszych polskich artystów i artystek z kręgu popu, rocka, muzyki elektronicznej i alternatywy, którzy współcześnie wyznaczają trendy. To też mnóstwo wydarzeń specjalnych, interaktywnych dla publiczności. Projekt wyróżnia coś jeszcze – Letnie Brzmienia pobudzają miejską przestrzeń przy współpracy lokalnych społeczności.

Organizatorem festiwali Letnie Brzmienia 2023 jest agencja koncertowa Good Taste Production. Partnerem wydarzenia jest Eventim. Partnerami medialnymi wydarzenia są: Radio Zet, Zwierciadło, Glamour, CowKrakowie.pl, LoveKrakow.pl, Gazeta Wyborcza, AMS, Onet.

KARNETY:

299 zł – REGULAR dostępne do 31.05.2023 (godz. 11.59) lub do wyczerpania puli biletów

359 zł – FINAL CALL dostępne od 31.05.2023 (godz. 12.00)

Karnety są dostępne w sprzedaży na www.letniebrzmienia.pl. Bilety jednodniowe trafią do sprzedaży w połowie kwietnia 2023 r. Dzieci do 6 roku życia wchodzą na teren festiwalu bezpłatnie.

Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które uniemożliwią wejście na koncert.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności