W komunikacji miejskiej przeprowadzono akcję z pomocą policji. Gapowicze dostali mandaty

W Krakowie przeprowadzona została akcja „Bezpieczny Powrót”. Inspektorzy ruchu MPK oraz krakowscy policjanci znów razem pracowali, troszcząc się o bezpieczeństwo pasażerów podróżujących tramwajami w godzinach nocnych.

Akcja została przeprowadzona w nocy z piątku na sobotę. W czasie jej trwania (od 20.00 w piątek do 4.00 nad ranem w sobotę), policjanci wystawili 3 mandaty oraz 7 upomnień (dla kierowcy samochodu za nie stosowanie się do przepisów, a dla pasażerów tramwajów za agresję i wulgarność,  palenie papierosów oraz zaśmiecanie). W akcji brali udział także kontrolerzy biletów, którzy sprawdzali czy pasażerowie nocnej komunikacji pamiętają o zakupie biletu. Tym razem zapomniało o tym aż 91 osób.

Działania w nocnych tramwajach to element prowadzonej od wielu lat w Krakowie akcji „Bezpieczny Powrót”, w ramach której inspektorzy ruchu MPK jadąc w swoich cywilnych ubraniach zwracają uwagę na wszystkie zachowania, które przeszkadzają pasażerom, a więc m.in. na osoby palące papierosy, pijące alkohol, śmiecące oraz agresywne i wulgarne. Policjanci i inspektorzy podczas nocnej akcji zwracali także uwagę na bezpieczeństwo prowadzących i kontrolerów biletów.

Zobacz również:

Ze względów bezpieczeństwa zamknięto plac zabaw

Walka o życie mężczyzny. Natychmiast rozpoczęto reanimację z użyciem AED

Policjantkę zaniepokoił styl jazdy kierującego

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności