W czwartek policja przeprowadziła akcję „NURD”

W czwartek policja przeprowadziła akcję „NURD”

16 marca br., na terenie Małopolski prowadzone były wojewódzkie działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu drogowego”.

reklama

Celem tej akcji było przede wszystkim zwrócenie uwagi na zagrożenia związane z wykroczeniami kierujących wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego, jak również niewłaściwe zachowanie pieszych i kierujących jednośladami na drogach. W ciągu jednodniowych działań ujawniono 1453 wykroczenia.

reklama

Najwięcej z nich tj. 941 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości w rejonie przejścia dla pieszych. 132 wykroczenia związane były z nieprawidłowym zachowaniem kierującego pojazdem wobec pieszego. Podczas działań policjanci reagowali również na naruszenia prawa popełniane przez pieszych, których w sumie ujawniono 278. Najczęstsze wykroczenia pieszych to przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym, przekraczanie jezdni przy nadawanym czerwonym świetle oraz niestosowanie się do obowiązku używania elementów odblaskowych.

Ponadto policjanci ujawnili 5 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami mechanicznymi wobec rowerzystów. Do działań włączony był również dron, który pozwalał na rejestrowanie wykroczeń z powietrza.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności