Ulicami miasta przejdzie Marsz Pamięci [TRASA]

Ulicami miasta przejdzie Marsz Pamięci [TRASA]

W najbliższą niedzielę, 12 marca odbędzie się symboliczny Marsz Pamięci, który wyruszy z placu Bohaterów Getta. W tym roku przypada 80. rocznica brutalnej akcji likwidacyjnej w krakowskim getcie.

reklama

W tym roku, dokładnie 80. lat po tych dramatycznych wydarzeniach, odbędzie się kolejny Marsz Pamięci, który został zainaugurowany w latach 80. ubiegłego wieku przez Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej. Od kilkunastu lat marsz jest organizowany we współpracy z Prezydentem Miasta Krakowa oraz Gminą Wyznaniową Żydowską w Krakowie. Stał się oficjalną formą obchodów rocznicy likwidacji krakowskiego getta. W tym roku partnerami marszu są też Związek Krakowian w Izraelu oraz Muzeum KL Plaszow.

reklama

Program tegorocznego Marszu Pamięci:

  • godz. 12.00, plac Bohaterów Getta – część oficjalna, czytanie relacji ocalałych
  • godz. 12.20 – przejście na ul. Lwowską – Kadisz oraz złożenie kwiatów pod ocalałym fragmentem muru getta
  • godz. 12.30 – przejście ulicami: Lwowska, Limanowskiego, Wielicką, Jerozolimską i Heltmana do pomnika pomordowanych Żydów na terenie byłego obozu KL Plaszow
  • godz. 13.15 – ceremonia przy pomniku: modlitwy, czytanie relacji ocalałych, złożenie kwiatów, kamieni.

O godzinie 13.45 z przystanku Makowa przy ul. Kamieńskiego (u stóp pomnika na terenie byłego obozy KL Plaszow) odjedzie bezpłatny autobus na plac Bohaterów Getta.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności