Ukrainiec ukradł samochód i pijany w nim zasnął

Policja w Krakowie

Ukradł samochód i pijany w nim zasnął. W związku z tym Ukrainiec został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu zostanie mu przedstawiony zarzut kradzieży pojazdu.

reklama

27 marca br. do Komendy Powiatowej Policji w Brzesku zgłosiła się kobieta informując o kradzieży samochodu Fiata Doblo wartego 25 tysięcy złotych. Podejrzenia od razu padły na pracownika zatrudnionego w rodzinnej firmie. Mężczyzna nie stawił się rano do pracy i przepadł a wraz z nim firmowy samochód. Jakiekolwiek próby nawiązania z nim kontaktu nie przyniosły skutku.
W trakcie wykonywania czynności w sprawie kradzieży pojazdu policjanci dostali inne zgłoszenie, o mężczyźnie leżącym w zaparkowanym na stacji paliw w Brzesku samochodzie. Pojazd był zamknięty od środka a mężczyzna w ogóle nie reagował. Osoba zgłaszająca tę sytuację martwiła się o jego stan zdrowia.

reklama

Po przyjeździe funkcjonariusze dobudzili mężczyznę, który najwyraźniej z uwagi na stan upojenia alkoholowego zasnął w samochodzie. Był to 40-letni obywatel Ukrainy. W trakcie interwencji policjanci w rozmowie z dyżurnym jednostki ustalili, że samochód, w którym przebywał mężczyzna to ten sam który minionej nocy został ukradziony. W związku z tym Ukrainiec został zatrzymany.

Po wytrzeźwieniu zostanie mu przedstawiony zarzut kradzieży samochodu, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności oraz zarzut kierowania pod wpływem alkoholu, za co grozi 2 lata odsiadki.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności