Taki rower od poniedziałku wypożyczycie za darmo!

Taki rower od poniedziałku wypożyczycie za darmo!

Od najbliższego poniedziałku, 20 marca startuje miejska wypożyczalnia Park-e-Bike! Niebieskie i zielonożółte odblaskowe rowery ze wspomaganiem będą dostępne na parkingach Park & Ride: Czerwone Maki, Nowy Bieżanów, Mały Płaszów i Kurdwanów. Łącznie, zupełnie za darmo, do dyspozycji będzie codziennie około 80 rowerów.

reklama

Rower Park-e-Bike wypożycza się bez żadnych opłat na cały dzień.

reklama

Wypożyczenie i zwrot roweru będzie możliwy jest jedynie na terenie Stacji na P&R. Punkty będą czynne od godziny 6:00 rano do 21:00, przy czym ostatnie wypożyczenie może nastąpić o 20:00.

Z roweru Park-e-Bike będzie można korzystać bez ograniczeń na terenie: od Węgrzynowic i Kościelnik w krakowskiej Nowej Hucie aż po Skawinę i dalej – Wolę Radziszowską, Grabie, Wielkie Drogi i Jaśkowice za Facimiechem. W przypadku dojazdu do pracy, czy na uczelnię, na zakupy do marketu, rower zostawia się w trybie postoju w dowolnym publicznym ogólnodostępnym punkcie (nie wolno zostawiać go na terenach zamkniętych).

Obszar działania Systemu został przedstawiony na mapie: park-e-bike.ztp.krakow.pl. Wyjazd poza wyznaczony teren będzie skutkować zablokowaniem roweru. Podobnie jak brak jego zwrotu do godziny 21 każdego dnia.

Dokładna instrukcja wypożyczenia roweru dostępna jest na stronie park-e-bike.ztp.krakow.pl.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności