Szli ulicą Krakowa z reklamówką pełną pieniędzy. Wcześniej dokonali oszustwa

Szli ulicą Krakowa z reklamówką pełną pieniędzy. Wcześniej dokonali oszustwa

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn. Miesiąc temu małżeństwo z powiatu krakowskiego padło ofiarą przestępców działających metodą „na wypadek córki” i straciło 60 000 złotych.

reklama

W trakcie prowadzonych czynności kryminalni z tej jednostki wpadli na trop dwóch, wspólnie działających metodą „na wnuczka” oszustów.  Ustalili, że 28- i 31-latek z Krakowa mogą być odpowiedzialni za to przestępstwo. Nadto, obaj wytypowani mężczyźni byli notowani za udział w tego typu oszustwach. 10 marca br. policjanci namierzyli ich i zatrzymali na ulicy w Krakowie.  

reklama

Zatrzymani mężczyźni wówczas mieli przy sobie reklamówkę wypełnioną … gotówką w kwocie 109 tysięcy złotych. Kryminalni ustalili, że zabezpieczona przy sprawcach  gotówka pochodzi z oszustwa, dokonanego przez nich tego dnia metodą „na wypadek wnuczka”, na szkodę 71-letniej kobiety z powiatu wadowickiego. 28 i 31-latka przejęli więc wadowiccy śledczy, którzy na podstawie posiadanych materiałów przedstawili zatrzymanym zarzut oszustwa.

13 marca Sąd Rejonowy w Wadowicach na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Podejrzanym grozi kara zwiększona o połowę czyli nawet do 12 lat więzienia, ponieważ działali w warunkach recydywy czyli powrotu do przestępstwa.

To Cię może zainteresować:

W centrum Krakowa pojawił się nietypowy zegar [ZDJĘCIA]

Motorniczy natychmiast poprosił o wezwanie patrolu policji

Groźny wypadek na Mistrzejowicach

Fot. Policja
Fot. Policja
Fot. Policja
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności