Policjanci przeszukali mieszkanie na Podgórzu. Zatrzymano 57-latka. Ma sporo na sumieniu

Policjanci przeszukali mieszkanie na Podgórzu. Zatrzymano 57-latka. Ma sporo na sumieniu

Krakowscy policjanci zatrzymali 57-latka podejrzanego o oszustwa metodą „na wypadek”. Za oszustwo mężczyzna może spędzić w więzieniu nawet 8 lat, ponieważ działał on w warunkach recydywy wymiar kary może być wyższy. 

reklama

Jak informuje krakowska policja, na przełomie lutego i marca br. krakowscy seniorzy ponowie stali się ofiarami oszustów działających na tzw. legendę. Para krakowskich seniorów najpierw odebrała telefon od rzekomego policjanta z informacją, że ich syn miał spowodować wypadek i potrzebuje pieniędzy na kaucję. Przekonani, że pomagają synowi przekazali mężczyźnie, który zgłosił się po ich odbiór, ponad 85 tys. złotych. W połowie lutego br. w ten sam sposób oszukana została inna para krakowskich seniorów. Również oni odebrali telefon z nieprawdziwą informacją, że ich syn jest sprawcą wypadku i potrzebuje finansowego wsparcia. Chcąc uchronić go od więzienia starsi państwo przekazali oszustom ponad 122 tys. złotych, 1 tys. dolarów amerykańskich oraz biżuterię.

reklama

Również krakowska seniorka straciła 20 tys. złotych, które przekazała oszustom chcąc „wykupić” wnuka z więzienia. Po uprzednim telefonie z nieprawdziwymi informacjami o wypadku, po ich odbiór zgłosił się mężczyzna. Wszyscy ci seniorzy stracili swoje oszczędności, a kiedy zorientowali się, że padli ofiarami oszustów zgłosili ten fakt policjantom. 

Policjanci wytypowali potencjalnego sprawcę

Policjanci wytypowali potencjalnego sprawcę oszustwa. Kilka dni temu, funkcjonariusze pojechali do jednego z podgórskich mieszkań, gdzie jak ustalili zamieszkiwać miał podejrzewany mężczyzna. Pod wytypowanym adresem zatrzymali 57-latka. Kryminalni sprawdzili pomieszczenia użytkowane przez mężczyznę, w których znaleźli i zabezpieczyli m.in. telefony komórkowe oraz ponad 20 tys. złotych. Następnie policjanci przewieźli 57-latka do Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Na miejscu śledczy przedstawili zatrzymanemu zarzuty oszustwa.  

Sąd zastosował wobec 57-latka środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na trzy miesiące.
Za oszustwo mężczyzna może spędzić w więzieniu nawet 8 lat, ponieważ działał on w warunkach recydywy wymiar kary może być wyższy. 


 

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności