Policjanci podjęli pościg za 30-letnim mieszkańcem Krakowa

Policjanci podjęli pościg za 30-letnim mieszkańcem Krakowa. Okazało się, że mężczyzna prowadził pojazd bez uprawnień i był pod wpływem alkoholu.

reklama

Cała akcja miała miejsce 3 marca na drodze wojewódzkiej w Łapanowie, w tym miejscu policjanci kontrolowali prędkość poruszających się tam pojazdów. Tuż po godzinie 23, dokonali kontroli prędkości osobowego volkswagena. Pomiar wskazał, że pojazd porusza się z prędkością 119 km/h, przy ograniczeniu do 50 km/h obowiązującym w obszarze zabudowanym. Przy użyciu latarki, funkcjonariusze dali kierującemu wyraźny sygnał do zatrzymania się jednak ten zlekceważył wydawane polecenia – przyspieszył, odjeżdżając w kierunku centrum miejscowości.

reklama

Mundurowi, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych radiowozu ruszyli za nim w pościg, próbując go zatrzymać, jednak kierowca pojazdu nie reagował. Po około 100 metrach volkswagen zjechał częściowo na chodnik, a kierujący, nim mężczyzna porzucił go i pobiegł pieszo w okoliczne zarośla, gdzie po chwili udało się go zatrzymać. Od razu oświadczył, że powodem jego ucieczki był zarówno spożyty chwilę wcześniej alkohol, jak i ciążący na nim sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Kierowca volkswagena został wylegitymowany i sprawdzony w policyjnej bazie danych, gdzie policjanci potwierdzili zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Wieliczce. 30-latek z Krakowa został następnie przebadany na zawartość alkoholu w organizmie, a wynik badania wskazał promil alkoholu. 30-letni mieszkaniec Krakowa odpowie teraz za przekroczenie dozwolonej prędkości, kierowanie pojazdem mechanicznym  w stanie nietrzeźwości  i za złamanie sądowego zakazu. Grozi mu do 5 lat odsiadki. 

Zobacz również:

Ze względów bezpieczeństwa zamknięto plac zabaw

W tym miejscu powstaną ścieżki spacerowo-rowerowe z miejscami do odpoczynku [WIZUALIZACJE]

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności