Policja ostrzega przed nowym sposobem działania oszustów w Krakowie!

PILNE

Krakowscy policjanci ostrzegają mieszkańców przed nowym sposobem działania oszustów w Krakowie. Do funkcjonariuszy zgłaszają się osoby pokrzywdzone przez oszustów mieszkaniowych, którzy zmieniają i modyfikują sposoby, aby wyłudzić pieniądze za czynsz i kaucję.

reklama

Jak informuje policja, na jednym z popularnych portali internetowych opublikowane zostało ogłoszenie dotyczące wynajmu mieszkania w krakowskim Śródmieściu. Ofertą zainteresowała się 23-latka, która niezwłocznie napisała za pośrednictwem komunikatora internetowego do rzekomego najemcy. Następnie, poprzez wysyłane wiadomości ustaliła z tą osobą wszystkie szczegóły i zgodziła się na zaproponowane warunki najmu. Następnie otrzymała zdjęcie dokumentu tożsamości z personaliami młodej kobiety. Przekonana, że wszystko jest w porządku, przelała na podany numer konta 1500 zł, jako zapłatę za czynsz i kaucję.

reklama

Kolejnym etapem transakcji miało być przekazanie kluczy i odbiór mieszkania. Niestety, zaraz po tym jak 23-latka dopełniła formalności finansowych najemca zerwał z nią kontakt. Kobieta została zablokowana na komunikatorze internetowym, a wszelkie próby nawiązania rozmowy telefonicznej kończyły się fiaskiem. Za pomocą mediów społecznościowych 23-latka nawiązała natomiast kontakt z kobietą, której dane widniały na dokumencie tożsamości, którego zdjęci otrzymała wcześniej. Jak się okazuje dokument został skradziony, a 23-latka nie była pierwszą osobą, która zwróciła się do właścicielki dowodu jako osoba pokrzywdzona przez oszustów. 

 Kiedy 23-latka zorientowała się, że padła ofiarą przestępców i straciła pieniądze zgłosiła się do policjantów z Komisariatu Policji V w Krakowie, którzy zajęli się tą sprawą.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności