Podjęto decyzję w sprawie cen za wynajem nowych miejskich rowerów w Krakowie

Podjęto decyzję w sprawie cen za wynajem nowych miejskich rowerów w Krakowie

Niebawem w Krakowie ruszy nowa miejska wypożyczalnia rowerów. Radni ustalili ceny za ich wynajem. Wypożyczalnia „LajkBike” będzie proponować rowery na wynajem długoterminowy. To znaczy, że sprzęt będzie można wziąć do siebie do domu na co najmniej miesiąc, a najdłużej na trzy.

reklama

Wypożyczalnia rowerów LajkBike wystartuje najwcześniej po świętach Wielkanocy. Zarząd Transportu Publicznego w międzyczasie opracuje też i opublikuje cały pozostały regulamin, którego cennik jest częścią. Na razie do rozdysponowania będzie 500 rowerów tradycyjnych. Na rowery elektryczne w ramach LajkBike podpisana jest już umowa. 250 sztuk wypożyczyć będzie można najpóźniej w czerwcu.

reklama

Stawka za miesięczne wypożyczenie tradycyjnego roweru wyniesie 29 zł.

Dla podstawowej stawki za wynajem rowerów elektrycznych (za 79 zł) wprowadzony zostanie też limit 900 kilometrów miesięcznie (zliczany przez licznik, w który wyposażony będzie każdy jednoślad). Chodzi o to, by rowery te były wykorzystywane wyłącznie jako prywatny transport do pracy czy szkoły, a nie służyły jako sprzęt używany do celów zarobkowych, na przykład przez kurierów. 

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności