Pijany przyjechał do komendy zgłosić uszkodzenie pojazdu

<strong>Pijany przyjechał do komendy zgłosić uszkodzenie pojazdu</strong>

Chciał złożyć na policji zawiadomienie o uszkodzeniu auta. Badanie kierowcy wykazało w jego organizmie prawie 2,5 promila alkoholu.

reklama

W poniedziałek (tj. 27 marca br.), około godziny 17:30 przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Bochni zaparkował osobowy volkswagen. Z samochodu wysiadł mężczyzna, który następnie udał się do pełniącego służbę oficera dyżurnego i oświadczył, że chce zgłosić uszkodzenie samochodu, którym przyjechał. Do uszkodzenia przez nieznanego sprawcę miało dojść w czasie, kiedy samochód stał na osiedlowym parkingu.  

reklama

Po chwili do mieszkańca Bochni skierowani zostali policjanci, którzy mieli ustalić okoliczności zdarzenia. Funkcjonariusze wylegitymowali zgłaszającego i wysłuchali jego wersji związanej z uszkodzeniem samochodu. W trakcie czynności mundurowi wyczuli od 51-letniego mieszkańca Bochni woń alkoholu. Kiedy przebadali go na trzeźwość, wynik wskazał…prawie 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna przyznał się do tego, że przyjechał do komendy samochodem, mimo, że wcześniej spożywał alkohol. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, a teraz czekają go kolejne poważne konsekwencje.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat oraz grzywna. Bocheńscy policjanci będą również prowadzić postępowanie mające ustalić sprawcę uszkodzenia volkswagena  a zawiadomienie w tej sprawie zostało ostatecznie złożone przez innego użytkownika pojazdu.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności