Od dziś na ulicach Krakowa możecie spotkać nowoczesny autobus

Od dziś na ulicach Krakowa możecie spotkać nowoczesny autobus

Od dzisiaj przez najbliższe trzy miesiące w Krakowie ponownie będzie kursował autobus zasilany wodorem marki Autosan o nazwie SANCITY 12LFH. Autobus wyjechał na linię nr 128.

reklama

Kiedyś już ten pojazd można było spotkać na ulicach miasta. Powrót do Krakowa oznacza, że mieszkańcy mają obecnie do dyspozycji dwa zasilane wodorem autobusy (cały czas bowiem trwają testy autobusu Solarisa).

reklama

Wodorowy Autosan ma 12 metrów i jednocześnie może nim podróżować ponad 80 osób. Autobus jest wyposażony w ogniowo wodorowe o mocy 70 kW oraz cztery butle, w których w sumie może się zmieścić do 31 kg wodoru. To daje możliwość przejechania na jednym ładowaniu do ok. 400 km. Wodór jest magazynowany na dachu autobusu w nowoczesnych zbiornikach kompozytowych, które charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością i szczelnością.

Autobus jest całkowicie bezemisyjny, a jedyną substancją wydzielaną podczas jazdy jest woda lub para wodna. Oczywiście pojazd jest niskopodłogowy, dostosowany do przewozu osób poruszających się na wózkach. Posiada klimatyzację, monitoring i system informacji pasażerskiej.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności