Na ulice Krakowa wyjechał nowoczesny autobus. Zamontowany system ostrzega kierowcę!

Na ulicach Krakowa będzie testowany 12-metrowy autobus elektryczny Solarisa. Testy tego pojazdu rozpoczęły się już dzisiaj na linii nr 169 (Zajezdnia Wola Duchacka – Górka Narodowa).

reklama

To najnowsza wersja modelu, testowy egzemplarz został wyprodukowany w styczniu tego roku. Możliwości operacyjne autobusu będą sprawdzane w Krakowie do 16 kwietnia.

reklama

Testowany Urbino 12 electric jest bogato wyposażony w funkcjonalności, które z jednej strony wspierają pracę kierowcy, a jednocześnie wpływają na komfort jazdy pasażerów.

Urbino 12 electric wyposażony jest w baterie Solaris High Energy, o łącznej pojemności ponad 500 kWh. Ładowanie pojazdu może odbywać się zarówno poprzez złącze plug-in, jak i z użyciem pantografu. W autobusie wykorzystano nowoczesne oświetlenie LED oraz wydajną klimatyzację. System akustyczny AVAS imituje dźwięk silnika spalinowego przy niskich prędkościach, informując o nadjeżdżającym pojeździe.

Kierowca realizuje swoje zadania przewozowe w wygodnej kabinie typu zamkniętego, z wysokimi szybami. W autobusie zamontowany został również system MobilEye Shield+, który ostrzega prowadzącego, gdy w tzw. „martwych polach” widzenia pojawi się rowerzysta, pieszy lub motocyklista.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności