Na budynku Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego powieszono specjalny baner

Na budynku Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego powieszono specjalny baner

Dziś na budynku Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie został powieszony specjalny baner.

reklama

Mieszkańcy Krakowa mogą zobaczyć na budynku Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego baner przedstawiający wizerunek Jana Pawła II. Na banerze umieszczono również hasło „Pamiętamy, Kochamy, Będziemy Bronić. Święty Janie Pawle II – módl się za nami”. Baner został sfinansowany ze środków własnych Łukasza Kmity.

reklama

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita zapowiedział, że wystosuje do wszystkich 182 włodarzy małopolskich miast i gmin oraz starostów apel o uczczenie Jana Pawła II specjalną uchwałą.

– Ma to być nasze wspólne  świadectwo, że nie zgadzamy się na niszczenie świętości, na fałszywe oskarżenia i próby dezawuowania nauczania pochodzącego z Małopolski  największego z rodu Polaków. Zamierzam poprosić zarówno wójtów, burmistrzów,  starostów, jak i państwa radnych o podjęcie tej inicjatywy. Wiemy, jak ogromny wkład miał Jan Paweł II w powstanie „Solidarności”, jakie zasługi ma w przemianach demokratycznych w naszym kraju. Jego nauczanie dodawało Polakom nadziei w czasach próby – w czasach głębokiego komunizmu w Polsce. Dziś jesteśmy winni stanąć po stronie prawdy i opowiedzieć się za tym, aby nie deptano pamięci o naszym wielkim Papieżu – podkreślił wojewoda Kmita będąc dziś z wizytą w Wadowicach.

Fot. CowKrakowie.pl
Fot. CowKrakowie.pl
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności