Kraków będzie świętował! Odbędą się uroczystości

Kraków będzie świętował! Odbędą się uroczystości

Już w najbliższą niedzielę, 19 marca imieniny obchodzi Józef – patron miasta Krakowa. Z tej okazji odbędą się uroczystości upamiętniające patrona miasta.

reklama

Miejskie tramwaje i autobusy wyjadą na ulice udekorowane biało-niebieskimi chorągiewkami. Kładka o. Bernatka, TAURON Arena Kraków oraz wieża telewizyjna firmy Emitel na Krzemionkach będą po zmroku podświetlone w biało-niebieskich barwach.

reklama

Biało-niebieskie flagi pojawią się w Krakowie na budynkach urzędu miasta oraz miejskich jednostek organizacyjnych, a także na masztach przed magistratem na pl. Wszystkich Świętych. Udekorowane zostaną również maszty w Rynku Głównym, a przy Bazylice Mariackiej zostaną dodatkowo ustawione stojaki z flagami.

W ramach obchodów święta patrona miasta dziś, o godz. 12.00 pod pomnikiem Józefa Dietla przy magistracie zostaną złożone kwiaty. W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele władz miasta wraz z uczniami krakowskiej Szkoły Podstawowej nr 11 im. Józefa Dietla.

W sobotę, 18 marca, o godz. 12.00 w sali konferencyjnej Małopolskiego Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców Budowlanych na placu Wolnica 7 wręczone zostaną Medale Św. Józefa. Medale przyznawane są przez Małopolski Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców Budowlanych oraz Małopolską Izbę Budowlanych. Medal św. Józefa autorstwa prof. Jerzego Nowakowskiego jest kontynuacją medalu wręczonego 19 marca 2000 roku papieżowi Janowi Pawłowi II i jest przyznawany corocznie – jeden dla członków organizacji oraz dla osób zasłużonych dla organizacji i Małopolski.

Uroczystość wręczenia Medali św. Józefa zostanie poprzedzona mszą z okazji obchodów dnia patrona budowlanych o godz. 11.00 w kościele Bożego Ciała, w której wezmą udział poczty sztandarowe budowlanych i członkowie organizacji – Małopolskiego Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców Budowlanych i Małopolskiej Izby Budowlanych.

Natomiast w poniedziałek, 20 marca, o godz. 11.00 w Bazylice Mariackiej zostanie odprawiona uroczysta msza w intencji mieszkańców Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa.

Oficjalnym obchodom święta patrona Krakowa po raz kolejny będzie towarzyszyć kiermasz św. Józefa, który zostanie zorganizowany na Małym Rynku w dniach 17-26 marca.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności