Kolejna aukcja na najem kramu w Sukiennicach została rozstrzygnięta. Stawka 3050 zł za 1 m2

Kolejna aukcja na najem kramu w Sukiennicach została rozstrzygnięta. Stawka 3050 zł za 1 m2

Kolejna aukcja na najem kramu w Sukiennicach została dziś rozstrzygnięta. To już druga licytacja na najem tego lokalu. Zwycięzca aukcji przeprowadzonej 28 lutego nie zdecydował się na podpisanie umowy najmu.

reklama

Do udziału w aukcji zgłosiło się 13 oferentów, z czego 11 spełniło wymogi formalne i zostało dopuszczonych do licytacji. Minimalna stawka czynszowa wynosiła 600 zł/m2, a najwyższa z propozycji ofertowych 1000 zł/m2 – i taka była cena wywoławcza stawki czynszowej za 1m2 powierzchni użytkowej.

reklama

W Sukiennicach można prowadzić działalność gospodarczą polegającą na sprzedaży produktów z przewagą wyrobów noszących znamiona rękodzieła (ludowego i artystycznego). Powinno być ono związane z tradycją handlu krakowskiego, którego celem jest promocja miasta i regionu. Miasto, czyli właściciel lokalu, dopuszcza handel pamiątkami, upominkami, prezentami, sztuką użytkową, które są wykonane z surowców naturalnych m.in. z zakresu: witrażownictwa, szklarstwa, stolarstwa artystycznego i galanterii drewnianej, tkactwa artystycznego, haftu artystycznego, krawiectwa regionalnego, jubilerstwa, płatnerstwa, snycerstwa, metaloplastyki, kaletniczo-futrzarskich, rzeźby, malarstwa, grafiki, ceramiki, odlewnictwa artystycznego, książek ręcznie malowanych.

Wynajmujący nie wyraża zgody na handel przedmiotami: pochodzenia zagranicznego mającymi znamiona pamiątki obcej (niepolskiej), wyrobami przemysłowymi powszechnego użytku, które nie posiadają znamion rękodzieła lub nie nawiązują jednoznacznie do tradycji handlu regionu i kraju. W lokalu nie można także prowadzić handlu artykułami spożywczymi, w tym alkoholem.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności