Dzień Wagarowicza zakończyły na komendzie

Policja w Krakowie

W tym tygodniu był pierwszy dzień kalendarzowej wiosny i związana z nim tradycja organizowania przez dzieci i młodzież szkolną tzw. „Dnia Wagarowicza”. W tym dniu policjanci prowadzili działania prewencyjne, a szczególnym nadzorem objęli miejsca w rejonie szkół, parki, skwery, tereny przywodne, galerie, punkty sprzedaży i podawania napojów alkoholowych.

reklama

Podczas prowadzonych działań policjanci z nowotarskiej komendy na co dzień zajmujący się profilaktyką, w południe w Parku Miejskim w Nowym Targu ujawnili trzy nastolatki pod wpływem alkoholu. Dwie w wieku 14 i 16 lat z powiatu tatrzańskiego, trzecia 15-latka z powiatu nowotarskiego. Dziewczyny najpierw trafiły do komendy, a następnie po wykonaniu czynności zostały przekazane pod opiekę rodziców.

reklama

Zgodnie z ustawą o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich to właśnie wagary i picie alkoholu, są przejawami demoralizacji.

Nieletni odpowiadają przed sądem rodzinnym, który wobec nieletniego może zastosować środki wychowawcze, lecznicze i poprawcze.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności