Dwóch pijanych mężczyzn zostało ujętych. Teraz mają spore problemy

Dwóch pijanych mężczyzn zostało ujętych. Teraz mają spore problemy

Kilka dni temu policjanci w Zielonkach zostali powiadomieni o fakcie obywatelskiego ujęcia dwóch mężczyzn, którzy zniszczyli przewody elektryczne na terenie budowy obwodnicy Krakowa.

reklama

Funkcjonariusze natychmiast udali się we wskazane miejsce, gdzie przejęli ujętych przez pracownika budowy mężczyzn. Okazali nimi się dwaj 38-latkowie, jeden z Krakowa, drugi bez stałego miejsca zamieszkania. Policjanci ustalili, że jeden z nich, krakowianin, zerwał w tunelu przewody elektryczne na odcinku około 25 m, uszkadzając przy tym 8 sztuk puszek elektrycznych.

reklama

Drugi z mężczyzn mu towarzyszył, ale jak wykazało sprawdzenie w policyjnej bazie danych, był poszukiwany do odbycia 4 miesięcy pozbawienia wolności za uchylanie się od płacenia alimentów.
Policjanci zatrzymali wandala i jego poszukiwanego kolegę. Obaj 38-latkowie byli pod wpływem alkoholu, mieli po ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu i w celu wytrzeźwienia noc spędzili w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Kolejnego dnia w komisariacie jeden z nich usłyszał zarzut umyślnego zniszczenia mienia, za co grozi mu do 5 lat więzienia. Drugi z kolei został doprowadzony do zakładu karnego, gdzie odbędzie wcześniej zasądzoną karę pozbawienia wolności.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności