Do Krakowa przyjadą mobilne gabinety. Można za darmo skorzystać z tego badania

Do Krakowa przyjadą mobilne gabinety. Można za darmo skorzystać z tego badania

14 i 15 marca w Krakowie pojawią się mobilne gabinety. Nieinwazyjne badanie, które będzie w nich przeprowadzane za pomocą urządzenia FibroScan, ma na celu sprawdzenie wątroby pod kątem stłuszczenia lub zwłóknienia. Akcja jest kolejnym etapem kampanii „Prowadź się zdrowo”, skierowanej przede wszystkim do mężczyzn po 40. roku życia, narażonych na niealkoholową stłuszczeniową chorobę wątroby.

reklama

W Polskę ruszyły busy – mobilne gabinety! Na dwa dni zatrzymają się w Krakowie: 14 i 15 marca na placu Wielkiej Armii Napoleona przy Wawelu. Bezpłatne badania wątroby będą wykonywane od godziny 8:00 do godziny 16:00. Osoby zainteresowane będą mogły się na nie zapisać przez infolinię dostępną sześć dni w tygodniu (od poniedziałku do soboty w godz. 8:00-16:00) pod numerem 799 364 368 lub w miejscu postoju mobilnego gabinetu, jeśli tylko będą wolne terminy.

reklama

Badanie jest nieinwazyjne i każdorazowo potrwa około 10 minut. Pacjent otrzyma od osoby prowadzącej badanie wynik, który będzie mógł skonsultować ze swoim lekarzem i ustalić dalsze postepowanie. Należy pamiętać, że na trzy godziny przed badaniem nie można spożywać obfitych posiłków, ponieważ wówczas wynik będzie niewiarygodny.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności