Bonarka wygasi logotypy z nazwą centrum handlowego

Bonarka wygasi logotypy z nazwą centrum handlowego

Centrum Handlowe Bonarka dołącza do 16.edycji Godzina dla Ziemi WWF.

reklama

Co roku, w ostatnią sobotę marca o godzinie 20:30, na całym świecie gasną światła w symbolicznym geście solidarności z planetą. Godzina dla Ziemi WWF to największa akcja ekologiczna na świecie. W tegoroczną edycję po raz kolejny włącza się krakowska Bonarka, która wygasi logotypy z nazwą centrum handlowego oraz ograniczy dodatkowo zużycie energii tych obwodów, które nie wpływają na bezpieczeństwo i komfort użytkowników obiektu.

reklama

Co roku w Godzinie dla Ziemi bierze udział kilkadziesiąt milionów ludzi. W symbolicznym geście troski o planetę ludzie, miasta, instytucje publiczne oraz prywatne podmioty wygaszą światła. Tegoroczna edycja poświęcona jest w Polsce walce z zanikiem różnorodności biologicznej, czyli z wymieraniem gatunków. Według najnowszego WWF Living Planet Report w ciągu ostatnich 50 lat liczebność populacji gatunków zmniejszyła się o 69%. Gatunki giną m.in. z powodu ciągłej ekspansji człowieka na ich tereny. Kluczowa dla ochrony bioróżnorodności jest ochrona obszarów cennych przyrodniczo, aby stanowiły bezpieczny dom dla zamieszkujących je zwierząt.

Bioróżnorodność stanowi fundament życia. Zapewnia ludziom żywność, wodę pitną i czyste powietrze oraz jest niezbędna w utrzymywaniu równowagi w przyrodzie. Jej utrata jest największym zagrożeniem dla prawidłowego funkcjonowania życia na Ziemi. Jest więc cenna zarówno dla ludzi, jak i dla środowiska czy klimatu.

Świadomie podchodzimy do zarządzania wpływem na środowisko, w którym funkcjonujemy. Ważne jest dla nas otoczenie galerii – również pod względem zachowania bioróżnorodności. Dlatego też w minionym roku zbudowaliśmy pasiekę, w której dziś mieszka 250 tys. pszczół, rok wcześniej powstała łąka kwietna z systemem nawadniającym, który obejmuje praktycznie całość zieleni wokół obiektu. Na dachu galerii stanęły donice z roślinami miododajnymi, a wiosną tego roku wykonane zostały kolejne nasadzenia na terenach zielonych w jej pobliżu. Wspólne z Zarządem Zieleni Miejskiej w Krakowie zorganizowaliśmy akcję posadzenia 2 tys. drzew w miejscu zniszczonych przez nawałnice drzew na terenie Uroczysko Wiszówka. Przyczyniliśmy się w ten sposób do odbudowy zielonej przestrzeni, która jest naturalnym filtrem i miejscem relaksu. – komentuje Jakub Zdebelak, dyrektor Centrum Handlowego Bonarka. Ponadto od lat Bonarka inwestuje w energooszczędne rozwiązania. Części wspólne galerii już dziś zasilane są w 100% energią odnawialną.  Obiekt od 2020r. legitymuje się certyfikatem BREEAM In-Use na poziomie Excellent. Zachęcamy też naszych klientów i pracowników do proekologicznych postaw. Do tegorocznej akcji Godzina dla Ziemi WWF zapraszamy również naszych najemców oraz mieszkańców miasta – dodaje Jakub Zdebelak.

Godzina dla Ziemi WWF odbywa się na świecie od 17 lat, w Polsce w tym roku przypada 16.edycja. W tegoroczną akcję włączy się wszystkie 14 galerii NEPI Rockcastle w 12 miastach Polski.

Zainteresowane osoby mogą również podpisać petycję do Premiera dostępną na stronie WWF Polska:  http://bit.ly/podpisz_petycje_WWF

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności