Będą nowe połączenia lotnicze z Krakowa. W niedzielę zaczyna się sezon Lato 2023

Świetna wiadomość dla podróżnych. Już od najbliższej niedzieli, 23 marca krakowskie lotnisko rozpoczyna sezon Lato 2023.

reklama

Już od niedzieli 26 marca pasażerowie krakowskiego lotniska będą mogli skorzystać z oferty 144 połączeń z Krakowa, w tym z 9 nowych. W sezonie LATO 2023 pasażerowie będą  mieli okazję odwiedzić 106 miast w 33 krajach. Powitamy też dwóch nowych przewoźników: Turkish Airlines i Air Serbia.

reklama

„Przełom marca i kwietnia to czas, gdy zaczynamy myśleć o wakacjach i letnim wypoczynku, a branża lotnicza rozpoczyna sezon LATO2023.” – powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

 „Jestem pewien, że każdy pasażer znajdzie wymarzone połączenie #PROSTOzKRAKOWA, a turyści
z całego świata będą mogli ponownie tłumnie odwiedzić Kraków
i Małopolskę. Już w czerwcu rozpoczną się też Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023, podczas których sportowcy zawitają do Polski,
a potem  powrócą do swoich krajów z wspaniałymi wrażeniami z pobytu w naszym regionie.”
–  dodał Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Nowości w Kraków Airport

Nowością w sezonie Lato 2023 będzie uruchomienie trasy Kraków – Stambuł. 27 kwietnia wystartuje połączenie do Stambułu oferowane przez PLL LOT, a od 01 maja na tej samej trasie polecimy z Turkish Arlines – naszym nowym przewoźnikiem. Połączenie do Stambułu oferuje pasażerom Kraków Airport szereg możliwości przesiadkowych na dalsze loty, a podróż ułatwia operowanie przewoźników
na zasadach codeshare.

Linia lotnicza Ryanair proponuje nowe połączenia do Belfastu, Lourdes, Memmingen, Perugii, Poznania, Rodos, Tuluzy i Warny.

Od sezonu letniego 2023 roku także Wizz Air uruchomi nowe połączenie do Lyonu, a także do Malagii.

LATO 2023 to także powitanie drugiej nowej linii lotniczej – Air Serbia – która zacznie operować na trasie Kraków – Belgrad.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności