Listonoszka zgubiła pieniądze dla emerytów

Do niecodziennego zdarzenia doszło kilka dni temu na terenie Wieliczki. Saszetka z pieniędzmi, które były przeznaczone dla emerytów wypadła listonoszce. 52-latek znalazł zgubę i przywłaszczył sobie sporą sumę pieniędzy. Teraz ma spore problemy.

reklama

14 marca br. funkcjonariusze policji zostali powiadomieni przez listonoszkę Urzędu Pocztowego w Wieliczce o przywłaszczeniu saszetki przez nieznaną osobę z 24 tysiącami złotych. Stało się to w godzinach przedpołudniowych gdy listonoszka doręczała przesyłki, w tym emerytury dla seniorów.

reklama

W pewnym momencie zorientowała się, że w torbie z listami nie ma saszetki z pieniędzmi, która prawdopodobnie jej wypadła po drodze. Przeszukując pobliski teren, w jednym z koszy na śmieci znalazła saszetkę, jednakże bez pieniędzy. 

Do rozwiązania sprawy natychmiast przystąpili policjanci, którzy po niespełna kilku godzinach wytypowali sprawcę przestępstwa. Funkcjonariusze zatrzymali 52-latka w jego miejscu zamieszkania odzyskując większość pieniędzy. Tego samego dnia, sprawcy przywłaszczenia przedstawiono zarzut, do którego się przyznał. Grozi mu teraz kara do roku pozbawienia wolności. 

Zobacz również:

Policyjny pościg ulicami Krakowa. Uciekinier miał sporo na sumieniu

Zaatakowali mężczyznę w Krakowie. Takiego obrotu spraw nikt się nie spodziewał

Broniła męża przed zatrzymaniem jak lwica. Policjanci i 47-latek wywrócili się na otwarte wiadro z farbą

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności