15-latka zamówiła przejazd przez aplikację. Kierowca wykorzystał ją seksualnie

15-latka zamówiła przejazd przez aplikację. Kierowca wykorzystał ją seksualnie

Policjanci zatrzymali 40-letniego kierowcę, podejrzanego o wykorzystanie seksualne 15-latki, która skorzystała z usług przewoźnika.

reklama

21 lutego br. na policję w Zielonkach zgłosiła się kobieta, informując, że kilka dni wcześniej jej 15-letnia córka za pomocą aplikacji w telefonie zamówiła po północy przejazd z centrum Krakowa do miejsca swojego zamieszkania. W trakcie kursu kierowca wywiózł dziewczynę na oddalony parking i wykorzystując jej bezradność wykorzystał ją seksualnie.

reklama

Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni, którzy w trakcie prowadzonych czynności, jeszcze tego samego dnia ustalili sprawcę. Okazał się nim 40-latek z Wieliczki. Policjanci niezwłocznie udali się do miejsca zamieszkania mężczyzny, gdzie został zatrzymany, a następnie trafił do policyjnej celi.

23 lutego br. w prokuraturze 40-latek usłyszał zarzuty wykorzystania bezradności małoletniej i doprowadzenia jej do poddania się tzw. innej czynności seksualnej, a następnie do obcowania płciowego. Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Podejrzanemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje o rozwagę i ostrożność podczas korzystania z usług tego typu przez kobiety jak i osoby małoletnie jeśli kurs wykonywany jest w porze wieczornej czy nocnej, a osoba zamawiająca kurs jest w pojedynkę.

Zobacz również:

Przez uchyloną szybę wrzuciła do policyjnego pojazdu 200 zł. Teraz ma problemy

Ta linia autobusowa w dni słoneczne będzie kursować częściej

Zatrzymano fałszywego prokuratora. Oszukał mieszkankę Krakowa

Był poszukiwany. Ukrył się w bloku przy ul. Nowohuckiej

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności