Zobacz za darmo nową wystawę w Nowohuckim Centrum Kultury

Zobacz za darmo nową wystawę w Nowohuckim Centrum Kultury

Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza w podróż do fascynującego świata dzikiej przyrody, która nieodmiennie zachwyca nas różnorodnością form i kształtów oraz bogactwem barw.  Wystawa dostępna będzie za darmo od 2 marca.

reklama

W dzisiejszym świecie, nastawionym głównie na konsumpcję, presja człowieka na przyrodę oraz jego negatywny wpływ na nią przybierają na sile. Ludzkość eksploruje i zajmuje nowe tereny, które od wieków należały jedynie do natury. Coraz mniej jest miejsc, o których można powiedzieć, że są dzikie i nieskażone ludzką działalnością. W ciszy kurczy się przestrzeń do życia organizmów do tej pory uznawanych za pospolite lub niezagrożone wyginięciem.

reklama

Kolejna odsłona wystawy fotografii członków Okręgu Krakowskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody ma nam przypomnieć o wielkiej różnorodności i bogactwie form roślin, grzybów i zwierząt żyjących w Polsce i poza granicami naszego kraju. Możemy tu z bliska poznać bojaźliwego wodnika, dowiedzieć się, jak wygląda ślepowron, dostrzec delikatność lilii złotogłów i nacieszyć oczy widokiem pazia żeglarza. Ten piękny, barwny świat przyrody zestawiony z wizją przyspieszającej degradacji, ma nam uświadomić, że należy dołożyć wszelkich starań, aby ocalić go dla przyszłych pokoleń – Paweł Wrona, Prezes Okręgu Krakowskiego ZPFP

Autorami prac są:

Bartłomiej Cichoń, Andrzej Dajek, Wojciech Firlej, Leopold Grela, Emilia Grzędzicka, Adam Gutowicz, Krzysztof Hajduk, Mateusz Kotowicz, Dominika Kustosz, Janusz Mazalon, Katarzyna Niedziołek, Dawid Oruba, Beata Ostachowicz, Andrzej Pochopień, Tomasz Sikorski, Rafał Stankiewicz, Szymon Szopa, Patrycja Wąsikowska, Tomasz Wilk i Paweł Wrona.

BARWY ŚWIATA PRZYRODY 2023

Wystawa Okręgu Krakowskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody

2 marca – 7 maja, FOTO-GALERIA

wernisaż – 2 marca (czwartek), g. 18.00

Wstęp wolny

fot. Wojciech Firlej
fot. Katarzyna Niedziolek
fot. Patrycja Wasikowska
fot. Tomasz Wilk
fot. Krzysztof Hajduk
fot. Rafał Stankiewicz
fot. Adam Gutowicz
fot. Adam Gutowicz
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności