Zagraj w curling za darmo!

Zagraj w curling za darmo!

Krakowski Klub Curlingowy zaprasza na otwarte bezpłatne treningi curlingu. Jest to jedyna taka okazja w roku, gdzie pod okiem instruktorów można spróbować tej zimowej dyscypliny.

reklama

Wydarzenie odbędzie się w ten weekend na torach curlingowych w TAURON Arenie Kraków, które mieszczą się na parkingu podziemnym przy ul. Lema 7.

reklama

Curling, to zimowy sport olimpijski, w którym najważniejsze są precyzja i taktyka. Do gry w curling potrzebne są: odpowiednie obuwie, szczotka curlingowa, granitowe kamienie oraz odpowiednio przygotowane lodowisko.

Curling jest sportem na całe życie. Uprawiać go mogą wszyscy niezależnie od płci, stopnia sprawności czy wieku. W curling można grać od 6 do 100 lat. Grać można na lodzie sztucznym lub naturalnym, po odpowiednim przygotowaniu. Jest to sport integracyjny, a także uprawiany przez osoby niepełnosprawne na wózkach.

Reguły gry

Curling rozgrywany jest na tafli lodu w kształcie prostokąta, na której narysowane są dwa zestawy specjalnych kół, zwanych domami. W grze mogą wziąć udział dwa zespoły składające się z czterech zawodników. Każdej drużynie przyznawane jest po 8 kamieni w różnych kolorach, a rozgrywka polega na ich naprzemiennych ślizgach – raz jednej drużyny, raz drugiej.

Celem gry jest umieszczenie kamieni jak najbliżej środka koła (domu). Wygrywa ta drużyna, która ma więcej kamieni w domu. Punktowane są tylko kamienie będące bliżej środka domu niż kamienie przeciwnika.

Aby zapanować nad torem ruchu kamienia, trzeba nadać mu odpowiedni kąt i rotację. W celu ulepszenia trajektorii ruchu kamienia dopuszczalne jest szczotkowanie tafli lodu, co polepsza jego tor oraz zwiększa odległość. Jeden mecz curlingowy ma zazwyczaj osiem rund (endów), a w jednej rundzie gry można zdobyć maksymalnie osiem punktów. Aby wygrać, należy obrać odpowiednią taktykę.

Otwarte treningi odbędą się w następujących terminach:

11.02 /sobota/ o godz. 10:00
11.02 /sobota/ o godz. 14:00
12.02 /niedziela/ o godz. 10:00
12.02 /niedziela/ o godz. 14:00

Trening potrwa 1,5 godziny. Na treningu zaznajomicie się z:
– zasadami gry
– jak wypuszczać kamień
– po co i jak się szczotkuje

Jak się przygotować?
– ubierzcie się wygodnie
– pamiętajcie o butach na zmianę na płaskiej podeszwie.
– nie zapominajcie o uśmiechu!

Pamiętaj o rezerwacji miejsca dla siebie i znajomych pisząc wiadomość (z podaniem terminu) na mail: trening@kkc-curling.pl

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności