Zabójstwo w Łagiewnikach. Sprawca uciekł i ukrywał się przed policją

Zabójstwo w Łagiewnikach. Sprawca uciekł i ukrywał się przed policją

Do tragicznego zdarzenia doszło kilka dni temu w jednym z mieszkań na terenie Łagiewnik odbyło się zakrapiane alkoholem spotkanie towarzyskie, w którym uczestniczyli trzej mężczyźni i dwie kobiety. W pewnym momencie pomiędzy 38-latkiem i jego 42-letnim znajomym doszło do ostrej wymiany zdań i szarpaniny.

reklama

Podczas zakrapianego spotkania doszło do sprzeczki między mężczyznami, która szybko przerodziła się w awanturę i szarpaninę. W trakcie bójki 38-latek wyciągnął nóż i zranił znajomego. Na miejscu pojawiła się załoga pogotowia ratunkowego, która reanimowała ciężko rannego 42-latka, a następnie zabrała go do szpitala. Niestety jego życia nie udało się uratować. Tymczasem 38-latek uciekł z mieszkania i ukrywał się przed policjantami.

reklama

Krakowscy policjanci ustalili, że poszukiwany nie posiada stałego adresu zamieszkania i prowadzi wędrowny tryb życia, a także ma bogatą przeszłość kryminalną, co w znacznym stopniu utrudniało jego zatrzymanie. Śledczy przeprowadzili szereg operacyjnych ustaleń, które pozwoliły im wytypować miejsca, w których mógł ukrywać się poszukiwany mężczyzna. W ciągu tygodnia przeprowadzono zmasowane działania pod kątem zatrzymania poszukiwanego lub ustalenia miejsca jego pobytu. 

Ostatecznie,19 lutego br. w godzinach porannych funkcjonariusze na terenie Płaszowa, w pobliżu jednego z wytypowanych miejsc zatrzymali 38-latka. Następnie prokurator przedstawił mu zarzut zabójstwa. 

20 lutego sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec 38-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Za zabójstwo grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

To Cię może zainteresować:

W Lasku Wolskim znaleziono pieska. Był w zaklejonym kartonie

Podaruj swoim rzeczom drugie życie. W Krakowie odbędzie się Wymiana Sąsiedzka

Takiej operacji w Krakowie jeszcze nie było!

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności