Z wawelskiego wzgórza wyruszy marsz pokoju. Wcześniej mszę odprawi Abp Marek Jędraszewski

Z wawelskiego wzgórza wyruszy marsz pokoju. Wcześniej mszę odprawi Abp Marek Jędraszewski

Dziś ulicami Krakowa przejdą dwa marsze w rocznicę napaści Rosji na Ukrainę. Przed pierwszym marszem „Razem dla pokoju” uroczystości rozpocznie msza święta w intencji pokoju w Katedrze Wawelskiej.

reklama

Uroczystości rozpocznie msza święta w intencji pokoju w Katedrze Wawelskiej o godzinie 16.30. Będzie jej przewodniczył metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski. Po mszy, ok. godz. 18.00, uczestnicy będą mogli wysłuchać koncertu Młodzieżowej Akademickiej Orkiestry Symfonicznej „Slobozhansky” z Charkowa.

reklama

Po koncercie z wawelskiego wzgórza ok. 18.45 wyruszy marsz, który przejdzie ulicą Grodzką na Rynek Główny. To właśnie tu młodzi ludzie z Polski i Ukrainy – skauci i harcerze – wygłoszą wspólny apel o pokój.

Organizatorami marszu „Razem dla pokoju na Ukrainie” są: wojewoda małopolski Łukasz Kmita, marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski, prezydent miasta Krakowa Jacek Majchrowski oraz konsul generalny Ukrainy w Krakowie Wiaczesław Wojnarowśkyj.

„Razem do zwycięstwa”

O godz. 19.30 na Rynku Głównym rozpocznie się marsz „Razem do Zwycięstwa”, który organizuje koalicja Otwarty Kraków, zrzeszająca ponad 70 organizacji pozarządowych i grup nieformalnych.

Uczestnicy przejdą sprzed Wieży Ratuszowej ulicami Floriańską, Basztową i Krowoderską na skwer Wolnej Ukrainy przy placu Biskupim. Tam przed rosyjskim konsulatem zostaną zapalone znicze za poległych ukraińskich żołnierzy i wszelkie ofiary tej wojny. Następnie uczestnicy przejdą ulicami Asnyka, Dunajewskiego, Szewską i wrócą na Rynek Główny.

Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą flag ukraińskich. Proszą również o nieprzynoszenie żadnych symboli politycznych oraz flag państw-agresorów.

Zobacz również:

Strażnicy miejscy ruszyli na pomoc trzylatkowi

Policja zakupiła specjalistyczne radiowozy [ZDJĘCIA]

reklama
  • Ulicami Krakowa przejdzie marsz

    reklama W Krakowie odbędzie się marsz pod hasłem „Razem dla pokoju” Wydarzenie…
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności