Walka o życie mężczyzny w rejonie mostu Zwierzynieckiego. Policjant wskoczył na ratunek do Wisły

Walka o życie mężczyzny w rejonie mostu Zwierzynieckiego. Policjant wskoczył na ratunek do Wisły

Policjant z Komisariatu Wodnego Policji uratował tonącego mężczyznę. Dzięki błyskawicznej akcji udało się uratować 26-latka.

reklama

Do groźnej sytuacji doszło w ostatni piątek w Krakowie. Około godziny 1.00 policjant z Komisariatu Wodnego Policji otrzymał informację o osobie, która wskoczyła do Wisły i się topi w okolicach mostu Zwierzynieckiego.

reklama

Policjant błyskawicznie odpalił łódź motorową i ruszył na pomoc. Aspirant sztabowy Rafał Zakrocki podpłynął we wskazane miejsce i zaczął wypatrywać potrzebującej ratunku osoby. Pomimo bardzo trudnych warunków, ograniczonej przez porę nocną widoczności, zauważył mężczyznę ledwo utrzymującego się na powierzchni wody.

Policjant wskoczył do Wisły

Policjant wskoczył do wody, podpłynął do tonącego i wyciągnął go na pokład łodzi, gdzie okrył go kocem ratunkowym oraz udzielił mu pierwszej pomocy. Następnie dopłynął z nim do brzegu, gdzie wychłodzonego, ale przytomnego, jak się okazało, 26-latka funkcjonariusz przekazał przybyłej na miejsce załodze karetki pogotowia ratunkowego. Zaopatrzony przez ratowników medycznych mężczyzna został przewieziony do jednego z krakowskich szpitali.

Zobacz więcej informacji z Krakowa:

Ma spędzić 6 dni za kratkami. Za mężczyzną wydano list gończy

W Krakowie odbędzie się Festiwal Kawy i Czekolady

Zatrzymano groźnego przestępcę!

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności