Walka o życie kobiety przy ul. Zwierzynieckiej

Walka o życie kobiety przy ul. Zwierzynieckiej

Krakowscy policjanci ratowali kobietę, która straciła przytomność na przejściu dla pieszych w centrum miasta.

reklama

O całej akcji ratunkowej napisali krakowscy policjanci. Do zdarzenia doszło kilka dni temu na ul. Zwierzynieckiej w Krakowie. Funkcjonariusze, którzy patrolowali ten rejon zostali powiadomieni przez przechodniów, że nieopodal, na przejściu dla pieszych zasłabła starsza kobieta. Po przybyciu na miejsce policjanci zastali nieprzytomną 70-latkę, u której stwierdzili brak funkcji życiowych.

reklama

Rozpoczęto walkę o życie

Jeden z mundurowych natychmiast rozpoczął resuscytację krążeniowo-oddechową, natomiast drugi nawiązał kontakt z oficerem dyżurnym i powiadomił o sytuacji i konieczności wezwania pogotowia ratunkowego. Po chwili do ratowania kobiety dołączył także jeden z przechodniów, który okazał się lekarzem i wspólnie z funkcjonariuszem kontynuował reanimacje seniorki. Czynności mające na celu uratować kobietę prowadzone były do czasu przyjazdu karetki.

Po przejęciu kobiety ratownicy medyczni stwierdzili, że przeprowadzone na miejscu działania pozwoliły przywrócić seniorce funkcje życiowe. Chwilę później 70-latka została przewieziona do szpitala, gdzie została przekazana w ręce lekarzy.

Zobacz więcej informacji z Krakowa:

Fani w każdym wieku przeżyją dreszczyk emocji. Przed nami świetne wydarzenie w Krakowie

44-latek z Krakowa okradł swoich znajomych

Pasażer pobił i wypchnął z autobusu kontrolerkę biletów. Wyznaczono nagrodę

Obserwuj CowKrakowie.pl na Facebooku.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności