W sobotę odbędzie się wyjątkowe wydarzenie dedykowane małym i dużym fanom cyrku

Materiały prasowe
W sobotę odbędzie się wyjątkowe wydarzenie dedykowane małym i dużym fanom cyrku

W najbliższą sobotę, 18 lutego w Klubie 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta odbędzie się Trzydziesta Czwarta Cyrkowa Sobota, czyli wyjątkowe wydarzenie dedykowane małym i dużym fanom cyrku.

reklama

W myśl starocyrkowej maksymy „Aby zimą podładować baterie, wpadnij na sobotę cyrkową, to już nie ferie” zapraszamy Was serdecznie na Cyrkową sobotę, podczas której każda grupa wiekowa mamy nadzieję odnajdzie się w naszych cyrkowych działaniach” – mówi Magda Florek z Klubu 303.

reklama

Sobotni program składa się z zajęć Cyrkomotoryki oraz warsztatów cyrkowych dla dzieci i młodzieży.

Cyrkomotoryka to propozycja zajęć ogólnorozwojowych dla dzieci 3-6 lat ćwiczących wraz z rodzicami. Zajęcia są prowadzone w oparciu o metodę cyrkomotoryki Riki Taeymans i Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Podczas zajęć wykorzystywane są także elementy pedagogiki cyrku i pedagogiki zabawy. Zajęcia mają na celu wspieranie rozwoju percepcji ruchowej, poznawanie i kontrolę własnego ciała, pogłębiania relacji i wspólne spędzenie czasu oraz zabawę z rodzicami 🙂 Fabularyzowane zestawy zadań pomagają w pokonywaniu leków, obaw, przełamywaniu ograniczeń, zahamowań, dając jednocześnie upust energii wynikającej z nieskrępowanej zabawy. Skoki, fikołki i turlanie oraz fikanie, wygibasy i akrobacje to najlepsze dziecięce atrakcje. Wszystko to dla lepszego samopoczucia, pełnego relaksu i dobrego humoru.

Warsztaty cyrkowe dla młodszych dzieci (w podziale na dwie grupy wiekowe) to propozycja zajęć podczas których uczestnicy ćwiczą równowagę na cyrkowych sprzętach typu: rola bola, cyrkowa kula, lina cyrkowa, monocykle, balance bike’i, uczą się żonglować talerzami, piłkami, diabolo i flowerstickiem. Fabularyzowane rozgrzewki wprowadza uczestników w temat i pozwala przygotować ciało do cyrkowych sztuczek.  Z kolei warsztaty cyrkowe dla młodzieży to propozycja dla młodzieży od 12 rż. i dorosłych, którzy chcą poznać tajniki sztuki cyrkowej, poćwiczyć balansowanie, żonglowanie i uczestniczyć w cyrkowej integracji.

Szczegółowy program:

– godz. 10:00-11:00 – Cyrkomotoryka (dla dzieci 3-6 lat wraz z ćwiczącymi rodzicami, koszt 15 zł/pary: rodzic + dziecko),

– godz. 11:30-13:00 – Warsztaty cyrkowe (dla dzieci 6-12 lat z rodzicami, bezpłatne)

– godz. 13.30-15:00 – Warsztaty cyrkowe (dla młodzieży 12+ i dorosłych, bezpłatne)

Na wydarzenie obowiązują zapisy w Klubie 303 – telefoniczne: 504 419 079, lub mailowe: klub303@krakownh.pl

Fot. Maciej Zygmunt
Fot. Maciej Zygmunt
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności