W Krakowie odbędą się Międzynarodowe Mistrzostwa Cheerleaders

Międzynarodowe Mistrzostwa Cheerleaders

Już za kilka dni w Krakowie odbędą się Międzynarodowe Mistrzostwa Cheerleaders. W tej spektakularnej dyscyplinie sportowej łączącej w sobie akrobatykę, gimnastykę i taniec zobaczymy zawodników z całej Polski i z zagranicy. 

reklama

Mistrzostwa Cheerleaders odbędą się w Krakowie po raz dwunasty. Po raz ósmy Mistrzostwa będą częścią Grand Prix Polski, które realizuje Polskie Stowarzyszenie Cheerleaders, co oznacza że uczestnicy będą mieli szansę zdobyć w Krakowie punkty sumujące się do rankingu o Puchar Polski.

reklama

W konkursie zawodnicy rywalizować będą w czterech dywizjach: Pom Dance Elite, Pom Dance Premier, Performance Cheer oraz Cheer. W ramach Performance Cheer zobaczymy zawodników w kategorii Freestyle Pom, w której używa się charakterystycznych pomponów oraz Cheer Jazz – czyli kategorii, w której ważna jest synchronizacja zespołu i interpretacja muzyki. Zawodnicy zaprezentują również widowiskowe akrobacje powietrzne – groupstund.

W zawodach udział wezmą zarówno zespoły, jak i duety ze szkół, placówek oświatowo-kulturalnych i klubów sportowych z całej Polski, a także zespoły zagraniczne. W sumie ponad 400 zawodników w wieku od 6 do 30 lat.

Zawody odbędą się 4 marca 2023 na Hali Widowiskowo-Sportowej Suche Stawy ul. Ptaszyckiego 4. Otwarcie turnieju 10.00.

Organizatorzy wydarzenia: Młodzieżowy Dom Kultury im. Janusza Korczaka w Krakowie,  Stowarzyszenie Cheerleaders Kraków, Polskie Stowarzyszenie Cheerleaders.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

CowKrakowie.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia. Serdecznie zapraszamy.

Międzynarodowe Mistrzostwa Cheerleaders
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności