Ta część Krakowa zyska spory odcinek infrastruktury rowerowej

Ta część Krakowa zyska spory odcinek infrastruktury rowerowej

Rowerzyści się ucieszą! 20 lutego rozpoczęła się budowa drogi dla rowerów na ul. Stojałowskiego i Cechowej w Krakowie. Zadanie realizowane jest w ramach programu budowy ścieżek rowerowych i uzyskało dofinansowanie z rządowego programu wsparcia przygotowań III Igrzysk Europejskich w 2023 r. 

reklama

Inwestycja zakłada budowę drogi dla rowerów o szerokości 3 metrów po obu stronach ul. Stojałowskiego (od skrzyżowania z ul. por. Halszki) oraz na fragmencie ul. Cechowej (do skrzyżowania z ul. Bojki).

reklama

W ramach zadania przebudowane będą ciągi piesze, powstaną przejazdy rowerowe na skrzyżowaniach oraz zjazdach, przystanki autobusowe zostaną wyznaczone na pasach ruchu, wymienione zostaną wiaty przystankowe. Pojawi się nowe oświetlenie. Zastosowane zostaną również elementy służące uspokojeniu ruchu (wyspy azylu, zwężenia jezdni do jednego pasa ruchu czy parkowanie wzdłuż krawędzi jezdni).

Prace są etapowane

W poniedziałek, 20 lutego, ekipy budowlane stanęły po stronie południowej ul. Stojałowskiego, od ul. Halszki w kierunku ul. Bojki. Przystanek autobusowy został przeniesiony do tymczasowej lokalizacji. Realizowana jest przebudowa sieci podziemnych, później roboty drogowe.

Większość prac jest realizowana poza jezdnią. W przypadku robót przy przejściach dla pieszych, jezdnia będzie zwężana, z utrzymaniem przejezdności. Ruch pieszych będzie utrzymany.

Inwestycja, za którą odpowiadają Zarząd Dróg Miasta Krakowa i Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej SA, zakończy się pod koniec maja. Nakłady poniesione przez ZDMK to ok. 10,4 mln zł.

To Cię może zainteresować:

Ville Valo wystąpił w Krakowie [FOTORELACJA]

Nieprzytomny mężczyzna leżał na chodniku. Został pobity

Te rzeźby w Nowej Hucie przejdą renowacje

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności