Roboty dostawcze rozwożą jedzenie w Krakowie

Roboty dostawcze rozwożą jedzenie w Krakowie

W Krakowie możecie spotkać niecodzienne roboty. Poruszają się głównie po chodnikach i drogach rowerowych. Roboty są zeroemisyjne i mogą pracować również w trudnych warunkach.

reklama

Mieszkańcy Krakowa mogą być zaskoczeni widokiem poruszającego się robota, który jedzie sobie spokojnie chodnikiem lub ścieżką rowerową.

reklama

„W Krakowie nasze roboty pracują od czerwca 2022 roku z małymi przerwami. Głównie współpracujemy z firmą gastro kurierską (Szama Express), stąd też ilość restauracji partnerskich zależna jest od bieżącego zapotrzebowania. Nasi robo-kurierzy pracują 7 dni w tygodniu w godzinach szczytu. Można ich spotkać głównie w centrum Krakowa, natomiast w pozostałych przypadkach poruszają się do 3 kilometrów od restauracji, z którą współpracujemy. Kraków ze względu na swoją higienę miejską tworzy bardzo dobre środowisko do rozwoju tego typu innowacji, stąd też chcemy poszerzać flotę robotów w tej lokalizacji” informuje przedstawicielka Delivery Couple

Warto zaznaczyć, że roboty są zeroemisyjne i mogą pracować również w trudnych warunkach, nie “odbijając” tego na stanie i temperaturze dostarczanych posiłków. Dodatkowym atutem jest szybkość dostawy, ponieważ robot omijając korki, poruszając się głównie po chodnikach i drogach rowerowych jest w stanie często dotrzeć szybciej do klienta.

Obserwuj CowKrakowie.pl na Facebooku.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności