Przeciekają ściany tuneli Trasy Łagiewnickiej

Kierowca

Woda przesiąka przez ściany tuneli nowej Trasy Łagiewnickiej. Zaobserwowane usterki zostaną usunięte w ramach gwarancji przez wykonawcę inwestycji po ustabilizowaniu się warunków pogodowych. 

Jak informują urzędnicy, przesiąkanie wody zostało stwierdzone i jest obserwowane a także ewidencjonowane przez pracowników spółki sukcesywnie od października 2022 r. Stwierdzone przecieki w żaden sposób nie wpływają na bezpieczeństwo korzystania z tuneli.

Technologia usuwania przecieków i przesączenia wody polega na zastosowaniu iniekcji wgłębnej preparatami uszczelniającymi. Zgodnie ze stanowiskiem wykonawcy nieszczelności tuneli będą usuwane jako wady w ramach gwarancji po ustabilizowaniu się warunków pogodowych.

Technologia uszczelnień metodą iniekcji, aby była skuteczna, wymaga m.in. utrzymania średniodobowych temperatur powietrza wewnątrz tuneli powyżej 5 st. Celsjusza. W związku z powyższym po ustabilizowaniu się warunków pogodowych wykonawca niezwłocznie przystąpi do usunięcia wady. Wraz z wykonaniem uszczelnień wykonawca wymieni również okładziny ogniochronne ścian tuneli w miejscach, gdzie powstały zawilgocenia i nacieki.

W celu jak najmniejszego ograniczenia użytkowania infrastruktury drogowej większość prac uszczelniających planowane jest do realizacji w godzinach nocnych.

Więcej informacji z Krakowa:

W maju ten park zostanie udostępniony mieszkańcom [ZDJĘCIA]

Kobieta spalała w piecu płyty meblowe. Kolejny raz musiała interweniować straż miejska

To wyjątkowe osiągnięcie i pierwsze takie w historii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności