Premier Mateusz Morawiecki odwiedził jednostkę wojskową w Krakowie [ZDJĘCIA]

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził jednostkę wojskową NIL w Krakowie. W jednostce wojskowej premier połączył się z naszymi żołnierzami, którzy są w Iraku. Szef polskiego rządu podziękował im za ich służbę.

reklama

Premier w sobotę odwiedził krakowską jednostkę wojskową NIL. Podczas konferencji prasowej  podkreślił, że musimy mieć armię tak silną, żeby żadna inna nie odważyła się nas zaatakować. Konsekwentnie inwestujemy w rozbudowę polskiej armii. W dużej części uzbrojenie pochodzi z krajowej produkcji, które tworzymy w zakładach w całej Polsce. Produkujemy supernowoczesny sprzęt kompatybilny z urządzeniami z NATO – zaznaczył premier.

reklama

Zakłady zbrojeniowe w Polsce  otrzymają dodatkowe środki z budżetu państwa. Zależy nam na tym, żeby produkować broń u nas, ale również ją eksportować. Oprócz krajowej produkcji zamawiamy u naszych sojuszników: czołgi K2, armatohaubice K9, czy HIMARSy. Już są w Polsce Patrioty – najnowocześniejsze systemy antyrakietowe i przeciwsamolotowe – wspomniano na konferencji prasowej.

W Jednostce Wojskowej NIL premier połączył się z naszymi żołnierzami, którzy są w Iraku. Szef polskiego rządu podziękował im za ich służbę. Podziękowania popłynęły także do wszystkich żołnierzy, którzy służą za granicą na misjach specjalnych. Oni również budują siłę polskiej armii. Jesteśmy aktywnym członkiem NATO – wnosimy swój wkład w bezpieczeństwo i gościmy inne wojska. Obecnie liczba wojsk sojuszniczych w Polsce wynosi 10,5 tys. żołnierzy.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności