Policyjny pościg na Krowodrzy mógł się zakończyć tragicznie

"Policja"

Krakowscy policjanci patrolowali rejon Krowodrzy. Ich uwagę zwrócił mężczyzna w średnim wieku, który na widok funkcjonariuszy zaczął wyraźnie przyspieszać, a po chwili coraz szybciej biec. Funkcjonariusze ruszyli za nim.

reklama

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Jak informują policjanci mężczyzna nie reagował na wezwania do zatrzymania, kontynuował ucieczkę, w trakcie której wbiegł do kamienicy i zabarykadował się na jednym z balkonów usytuowanym na klatce schodowej na trzecim piętrze. Kiedy funkcjonariusze dobiegli do drzwi, kategorycznie odmawiał ich otwarcia i nie reagował na wydawane polecenia.

reklama

W związku z tym dzielnicowi siłą weszli na balkon. Mężczyzna wówczas złapał za poręcz i próbował…skoczyć. W ostatniej chwili policjanci złapali go za ubranie i udaremnili szaleńczy zamiar. Następnie wciągnęli mężczyznę do pomieszczenia, założyli mu kajdanki i poprosili o podanie personaliów, czego uciekinier uparcie odmawiał lub podawał nieprawdziwe informacje.

Chętnie za to obrażał policjantów i wykrzykiwał pod ich adresem wulgarne słowa. Funkcjonariusze sprawdzili należący do niego plecak, w którym znaleźli niewielkie ilości środków odurzających. Finalnie mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do do komisariatu, gdzie pobrano od niego odciski linii papilarnych. Dzięki temu udało się ustalić, że zatrzymany to 49-latek poszukiwany przez austriacki wymiar sprawiedliwości Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna miał do odbycia karę 4 lat więzienia za przestępstwa polegające na nielegalnym obrocie i produkcji środków odurzających.

Wobec 49-latka zastosowano areszt tymczasowy na okres czterdziestu dni. Za „kratkami” mężczyzna poczeka, aż strona austriacka dopełni procedur ekstradycyjnych.

Ponadto, w związku z popełnionymi przez 49-latka w trakcie interwencji wykroczeniami tj. umyślnym wprowadzeniem w błąd funkcjonariuszy, podawania nieprawdziwych danych osobowych, używania słów wulgarnych policjanci sporządzili wniosek o jego ukaranie do sądu. 49-latkowi grozi także odpowiedzialność karna za posiadanie niewielkiej ilości środków odurzających, za co może spędzić dodatkowo nawet rok w więzieniu.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności