Policjanci przeszukali mieszkanie na Krowodrzy. Zatrzymano mężczyznę

Policjanci przeszukali mieszkanie na Krowodrzy. Zatrzymano mężczyznę

Krakowscy policjanci zatrzymali dilera narkotykowego. Funkcjonariusze przeszukali jego mieszkanie na Krowodrzy. 24-latek może spędzić w więzieniu nawet 12 lat.

reklama

21 lutego policjanc pojechali do jednego z mieszkań na terenie Krowodrzy, gdzie jak ustalili, miał przebywać 24-letni mężczyzna zajmujący się handlem narkotykami. Podczas przeszukania mieszkania znaleźli i zabezpieczyli ukryty w słoikach i pojemnikach susz roślinny, brązową substancję oraz biały proszek, wszystkie podzielone na tzw. „działki dilerskie”. Ponadto policjanci zabezpieczyli telefon komórkowy oraz 2 tys. złotych.

reklama

24-latek został zatrzymany oraz przewieziony do komisariatu, gdzie złożył wyjaśnienia. Kryminalni zważyli i zbadali testerami zabezpieczone substancje, jak się okazało mężczyzna posiadał prawie 290 gramów marihuany, około 24 gramów haszyszu oraz niewielkie ilości kokainy. Prokuratur zdecydował o zastosowaniu wobec 24-latka środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru.

Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających lub substancji psychoaktywnych grozi kara do 10 lat więzienia, natomiast za wprowadzanie ich do obrotu 24-latek może spędzić w więzieniu nawet 12 lat.

Fot. Policja

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności