Policjanci otoczyli dom. 40-latek próbował im uciec

Policjanci otoczyli dom. 40-latek próbował im uciec

Policjanci zatrzymali 40-letniego mężczyznę. Teraz najbliższe miesiące spędzi za kratkami.

reklama

Policjanci poszukiwali 40-latka, wobec którego sąd orzekł karę 10 miesięcy pozbawienia wolności (za kierowanie samochodem pomimo cofniętych uprawnień, w warunkach recydywy) a następnie  wydał wobec niego zarządzenie o zatrzymaniu i doprowadzeniu do zakładu karnego gdyż skazany nie stawił się w placówce penitencjarnej do odbycia kary.

reklama

20 lutego br. funkcjonariusze udali się pod ustalony adres na terenie gminy Krzeszowice w celu zatrzymania 40-latka. Podczas obserwacji posesji zauważyli wjeżdżający na jej teren pojazd, którego kierowca odpowiadał wizerunkowi poszukiwanego. Mężczyzna, po zaparkowaniu, szybkim tempem ruszył w kierunku domu i zatrzasnął drzwi. Policjanci natychmiast otoczyli dom. Na kilkukrotne pukanie oraz polecenia otwarcia drzwi 40-latek nie reagował. Kiedy funkcjonariusze ostrzegli go, że będą zmuszeni wejść do środka przy użyciu siły fizycznej, mężczyzna usiłował uciec bocznymi drzwiami.

Tam jednak również czekali na niego funkcjonariusze, którzy udaremnili mu ucieczkę obezwładniając go i zatrzymując. Policjanci poinformowali mężczyznę o popełnieniu przez niego przestępstwa polegającego na złamaniu sądowego zakazu prowadzenia pojazdu. Podczas przeszukania zajmowanego przez 40-latka pokoju funkcjonariusze znaleźli śladowe ilości metaamfetaminy, którą zabezpieczyli.
Zatrzymany został przez mundurowych doprowadzony do zakładu karnego, gdzie spędzi wcześniej zasądzoną karę 10 miesięcy pozbawienia wolności.

Odpowie też za kolejne dwa przestępstwa tj. posiadanie narkotyków i złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, tak więc grozi mu kolejna odsiadka, nawet do 5 lat.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności