Policja przeprowadziła akcję „NURD”. W działaniach brał udział dron

Policja

Na terenie Małopolski prowadzone były policyjne ogólnopolskie działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego” W ciągu jednodniowych działań ujawniono 1389 wykroczeń.

reklama

Celem akcji „NURD” było zwrócenie uwagi na zagrożenia związane z wykroczeniami kierujących wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego, jak również niewłaściwe zachowanie pieszych i kierujących jednośladami na drogach. Akcja została przeprowadzona 17 lutego.

reklama

Najwięcej z nich tj. 741 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości w rejonie przejścia dla pieszych. 191 wykroczeń związanych było z nieprawidłowym zachowaniem kierującego pojazdem wobec pieszego.  Podczas działań policjanci reagowali również na naruszenia prawa popełniane przez pieszych, których w sumie ujawniono 428. Najczęstsze wykroczenia pieszych to przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym, przekraczanie jezdni przy nadawanym czerwonym świetle oraz niestosowanie się do obowiązku używania elementów odblaskowych. 
Ponadto policjanci ujawnili 11 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami mechanicznymi wobec rowerzystów. 

Do działań włączony był dron. W ciągu dwóch godzin jego pracy, na jednej z krakowskich ulic ujawniono 10 wykroczeń polegających na nieprawidłowym wyprzedzaniu w rejonie przejścia dla pieszych. Ponadto w tym czasie ukarano 2 rowerzystów, którzy naruszyli zakaz jazdy wzdłuż po przejściu dla pieszych.

Więcej informacji z Krakowa:

Rusza nabór na strażnika miejskiego. Tyle możesz zarobić!

Policyjny pościg na Krowodrzy mógł się zakończyć tragicznie

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności