Nieprzytomny mężczyzna leżał na chodniku. Został pobity

Nieprzytomny mężczyzna leżał na chodniku. Został pobity

Strażnicy miejscy z piątku na sobotę czuwali nad zapewnieniem spokoju i porządku w centrum Krakowa. Funkcjonariusze ujawnili 249 wykroczeń, a w związku z tym nałożyli 162 mandaty karne, skierowali 4 wnioski do sądu, pouczyli 83 osoby.

reklama

32 strażników miejskich z piątku na sobotę czuwało nad zapewnieniem spokoju i porządku w centrum Krakowa. Funkcjonariusze ujawnili 249 wykroczeń, a w związku z tym nałożyli 162 mandaty karne, skierowali 4 wnioski do sądu, pouczyli 83 osoby.

reklama

Podejmowane interwencje dotyczyły najbardziej uciążliwych dla mieszkańców wykroczeń porządkowych: spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazem, zaśmiecania i zanieczyszczania miejsc publicznych, zakłócania porządku i odpoczynku nocnego, wybryków chuligańskich i nieobyczajnych oraz przypadków naruszania przepisów uchwały o parku kulturowym.

Funkcjonariusze pełnili służbę w rejonie Rynku Głównego i Małego Rynku, Placu Wszystkich Świętych, na Plantach, na Bulwarze Czerwieńskim, na Placu na Groblach oraz na Kazimierzu, a także przy Dworcu MDA.

Interwencje:

Ul. św. Tomasza – udzielono pomocy pobitemu mężczyźnie, który leżał nieprzytomny na chodniku. Wezwano na miejsce pogotowie, które zabrało go do szpitala.

W okolicy Galerii Krakowskiej ujawniono dwie osoby nieletnie w stanie nietrzeźwości, które zakupiły alkohol w pobliskim sklepie. Całość sprawy przekazano policji.

Ul. Grodzka/pl. Dominikański – ujawniono mężczyznę, który oddawał mocz na chodnik. Został ukarany mandatem karnym – 500 zł.

Więcej informacji z Krakowa:

Zostanie wyłączony ruch tramwajowy na al. Pokoju

Policyjny pościg na Krowodrzy mógł się zakończyć tragicznie

Za 26-latkiem wydano listy gończe! Rozpoznajesz go?

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności