Na tym obiekcie odbędą się ceremonie otwarcia i zamknięcia Igrzysk Europejskich

Na tym obiekcie odbędą się ceremonie otwarcia i zamknięcia Igrzysk Europejskich

Krakowski Stadion Miejski im. Reymana  będzie sercem sportowej imprezy. Na tym obiekcie odbędą się ceremonie otwarcia i zamknięcia Igrzysk Europejskich.

reklama

Spółka Igrzyska Europejskie wynajęła stadion na okres od 8 czerwca do 5 lipca. Ustalone zostały również zasady korzystania z obiektu przez stałych najemców pomieszczeń biurowych i TS Wisła Kraków SA.

reklama

Obecnie trwa modernizacja stadionu. Termin wykonania prac jest niezagrożony. Zmieni się elewacja stadionu, będzie poprawa energooszczędności, wymiana central wentylacyjnych, innych instalacji. Udostępnimy stadion prawie na miesiąc. Mam nadzieję, że będzie godną areną imprezy, którą Kraków pokaże nie tylko w Europie, ale i na świecie – powiedział dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal.

–  Nikt nie wyobraża sobie największej imprezy sportowej w historii Polski i największego wydarzenia sportowego 2023 roku w Europie, a może i na świecie, bez Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana. Stąd pomysł organizacji na tym obiekcie ceremonii rozpoczęcia III Igrzysk Europejskich 21 czerwca oraz oficjalnego zamknięcia 2 lipca. A pomiędzy tymi wydarzeniami czegoś sportowego – turnieju rugby 7 kobiet i mężczyzn. Krakowski stadion będzie sercem imprezy – dodał prezes zarządu spółki Igrzyska Europejskie 2023 Marcin Nowak.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności