Na linię nr 128 wyjechał kolejny autobus wodorowy

Na linię nr 128 wyjechał kolejny autobus wodorowy

Dziś na linię nr 128 wyjechał kolejny autobus wodorowy, który będzie testowany w Krakowie przez kilka najbliższych tygodni.

reklama

MPK SA w Krakowie przez kilka tygodni będzie testować kolejny autobus zasilany wodorem. Tym razem mowa o 12 metrowym pojeździe marki ARTHUR BUS. Testowany autobus ma spory zasięg, bo aż 500 km, dostosowany jest również do szybkiego tankowania wodorem. Ten czas jest identyczny z czasem tankowania pojazdów wyposażonych w napęd konwencjonalny. Pojazd jest niskopodłogowy, wyposażony w klimatyzację. Może jednorazowo przewieźć 78 pasażerów, w tym 32 na miejscach siedzących. Dla osób poruszających się na wózkach jest dostępna platforma umożliwiająca łatwe wsiadanie i wysiadanie.

reklama

Kraków już od czerwca 2022 roku eksploatuje autobusy zasilane wodorem. To wtedy na terenie zajezdni autobusowej w Płaszowie została uruchomiona pierwsza w Polsce mobilna stacja PKN Orlen do tankowania wodoru. Do dzisiaj w Krakowie  testowane były autobusy dwóch producentów: Solaris Bus & Coach oraz firmy Autosan. ARTHUR BUS to trzeci producent, którego pojazd będą mieli okazję sprawdzić krakowianie. 

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności