Mało jest zespołów na świecie tak rozpoznawalnych. Niebawem koncert w Krakowie!

Tauron Arena Kraków

W TAURON Arenie Kraków wystąpi jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów. Wydarzenie zaplanowano w czerwcu tego roku i jest to jedyny koncert w Polsce tej grupy.

reklama

Mało jest zespołów na świecie tak rozpoznawalnych jak KISS. Zanim zabrzmią pierwsze dźwięki, wystarczy spojrzenie na artystów i już wiadomo, że to legenda amerykańskiego hard rocka. Charakterystyczne są nie tylko ich maski, czyli makijaże nakładane przed każdym koncertem. To, co wyróżnia zespół to logotyp, przez który mieli kiedyś… kłopoty. KISS wystąpi 19 czerwca w TAURON Arenie Kraków na jedynym koncercie w Polsce. 

reklama

KISS to zespół od lat wzbudzający kontrowersje. Szokować lubi zwłaszcza Gene Simmons, jeden z założycieli grupy, który dba o stałe zainteresowanie mediów, czy to odważnymi deklaracjami na różne tematy czy własnym programem w TV. Z drugiej strony nie można odmówić grupie potężnego dorobku i trwałego miejsca w historii muzyki. KISS to dzisiaj marka i uznany znak rozpoznawczy. I to dosłownie, bo logotyp jest jednym z najsłynniejszych w świecie muzyki. Ale ten charakterystyczny znak przyniósł im także kłopoty, z których musieli się wiele razy tłumaczyć.  

Logo KISS jest jednym z najbardziej skandalicznych i rozpoznawalnych. Po raz pierwszy pojawiło się jesienią 1973 roku na plakacie koncertowym w Nowym Jorku. Obecny emblemat jest bardzo podobny do oryginalnej wersji Stanleya. Przedstawia nazwę zespołu: duże litery „K” i „I” oraz dwie litery „S” w kształcie błyskawicy. Niektórzy widzieli w tym bezpośrednie odniesienie do nazistowskiego symbolu organizacji Schutzstaffel. Doszło do tego, że władze niemieckie zakwestionowały kontrowersyjne logo i skonfiskowały wszystkie albumy KISS. Pod koniec lat 80. członkowie zespołu musieli nieco przerobić liternictwo. Istniał więc wariant z kanciastym „SS”, podobny do rozmieszczonego „ZZ”. Taki logotyp był i nadal jest  używany we wszystkich krajach, w których znaki faszystowskie są zakazane, także w Polsce. Członkowie KISS od samego początku odżegnywali się od takich skojarzeń. Na dowód tego podawali, że założyciele zespołu Gene i Paul, mają pochodzenie żydowskie i wcale tego nie ukrywają. Ace, który wymyślił litery „SS” w takim kształcie zawsze tłumaczył, że… po prostu lubił błyskawice. A pozorne podobieństwo do symbolu Schutzstaffel to tylko przypadek.

Choć znak KISS na przestrzeni lat się zmieniał, do dzisiaj jest jednak unikalny i nie można go pomylić z niczym innym. Przypomina wyładowania elektryczne. W pełni więc oddaje DNA zespołu, którym jest pełna energii muzyka. To po prostu KISS, czyli potężna dawka przeszywających do szpiku kości charakterystycznych dźwięków. Tym granym na żywo – zawsze towarzyszy pirotechniczny spektakl. 

Koncert, na którym non stop scena świeci się niczym ustrojony setkami światełek amerykański dom na Boże Narodzenie, odbędzie się w tym roku w Polsce! KISS przyjedzie do TAURON Areny Kraków 19 czerwca. Bilety na to niezwykłe widowisko nabywać można na www.biletserwis.pl. Organizatorem wydarzenia jest agencja Prestige MJM. 

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności