Kobieta z Nowej Huty straciła ponad 130 tys. złotych

Kobieta z Nowej Huty straciła ponad 130 tys. złotych

Kobieta z Nowej Huty straciła ponad 130 tys. złotych i kosztowności. Oszuści nie ustępują, nadal bezwzględnie manipulują i okradają seniorów.

reklama

13 lutego br., około godz. 22 na telefon stacjonarny 91-letniej mieszkanki Nowej Huty zadzwonił mężczyzna podający się za jej syna. Rzekomy krewny poinformował seniorkę, że spowodował wypadek, w którym zginęła kobieta w ciąży. Starsza kobieta, której syn obecnie przebywa w sanatorium, przytomnie zapytała jak mogło dojść do wypadku skoro samochód pozostawił w Krakowie.

reklama

Jednak oszuści wymyślili na poczekaniu, że podczas pobytu w sanatorium wypożyczył pojazd i to właśnie nim jechał. Zmanipulowana przez przestępców 91-latka zgodziła się zebrać oszczędności i kosztowności, aby „wykupić syna z aresztu”. Około godz. 1.00 przekazała ponad 130 tys. złotych, 1 000 dolarów amerykańskich oraz biżuterię nieznajomemu mężczyźnie, który zgłosił się po ich odbiór. Kiedy zorientowała się, że padła ofiarą oszustów zgłosiła ten fakt w Komisariacie Policji VIII w Krakowie.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności