Kierowca podejrzanie zwolnił na widok radiowozu i zaczęły się problemy

Kierowca podejrzanie zwolnił na widok radiowozu i zaczęły się problemy

Funkcjonariusze policji podczas kontroli drogowej trafili na trzech obcokrajowców, w tym dwóch poszukiwanych przez czeskie organy ścigania. Pojazd, którym podróżowali, również był poszukiwany.

reklama

4 lutego, w Mogilanach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego golfem, który podejrzanie zwolnił na widok radiowozu. Kierującym okazał się 34-letni obywatel Ukrainy, a pasażerami 33-letni Ukrainiec oraz 35-letni Mołdawianin. Mężczyźni podczas kontroli byli widocznie podenerwowani, okazało się, że nie bez powodu… bo sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że 33 i 35-latek byli poszukiwani przez czeskie organy ścigania.

reklama

Jeden z mężczyzn rzucił się do ucieczki

Z kolei pojazd, którym się poruszali, był poszukiwany przez policję do sprawy kradzieży z włamaniem. Policjanci poinformowali mężczyzn o zatrzymaniu. Wówczas jeden z nich, 33-latek rzucił się do ucieczki, jednak szybko został ujęty. W vsamochodzi, którym się poruszali, policjanci znaleźli łom, odstraszacz psów, 3 taśmy klejące, gaz pieprzowy i inne przedmioty mogące służyć do włamań.

Mundurowi przeszukali też zatrzymanych, znajdując przy nich między innymi gotówkę w różnej walucie, którą także zabezpieczyli wobec podejrzenia, że może pochodzić z przestępstwa. Wszyscy trzej mężczyźni trafili do pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

To Cię może zainteresować:

W maju ten park zostanie udostępniony mieszkańcom [ZDJĘCIA]

Funkcjonariusze przeszukali mieszkanie w Podgórzu

Przeciekają ściany tuneli Trasy Łagiewnickiej

Kobieta spalała w piecu płyty meblowe. Kolejny raz musiała interweniować straż miejska

Ślady na śniegu zdradziły drogę ucieczki złodzieja [ZDJĘCIA]

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności