Funkcjonariusze przeszukali mieszkanie w Podgórzu

Funkcjonariusze przeszukali mieszkanie w Podgórzu

Policjanci z Krakowa zatrzymali 48-letniego mężczyznę, który w swoim mieszkaniu przechowywał m.in. ponad 80 gramów marihuany oraz ponad 70 gramów amfetaminy.

reklama

Na początku lutego krakowscy policjanci pojechali do jednego z podgórskich mieszkań, gdzie jak ustalili, może przebywać mężczyzna będący w posiadaniu znacznych ilości narkotyków. W wytypowanym mieszkaniu zastali 48-latka będącego w ich zainteresowaniu. Mieszkaniec Podgórza poinformowany przez funkcjonariuszy o przyczynach „wizyty” dobrowolnie wydał kilkadziesiąt woreczków wypełnionych białą substancją oraz kilkadziesiąt zawierających susz roślinny. Następnie funkcjonariusze przeszukali mieszkanie, w którym dodatkowo znaleźli m.in. wagę elektroniczną.

reklama

Mężczyzna został zatrzymany

Policjanci przebadali testerami narkotykowymi zawartość zabezpieczonych woreczków strunowych. Jak się okazało, biały proszek to amfetamina o łącznej wadze ponad 70 gramów netto, natomiast susz roślinny to ponad 87 gramów marihuany. 

Wobec mężczyzny prokurator zastosował policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe. 48-latek odpowie za posiadanie znacznych ilości narkotyków, za co grozi mu kara do 10 lat więzienia.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności