Dwie kobiety straciły oszczędności swojego życia

Dwie kobiety straciły oszczędności swojego życia

Oszuści uaktywnili się na terenie powiatu krakowskiego. Dwie seniorki padły ofiarami przestępców, jedna straciła 190 tysięcy złotych, kolejna 60 tysięcy złotych.

reklama

Kilka dni temu policjanci zostali powiadomieni o oszustwie dokonanym na szkodę 83-latki z gminy Zielonki. Tego dnia, w godzinach wieczornych, do seniorki zadzwoniła kobieta podająca się za jej córkę, informując, że spowodowała wypadek, w którym ucierpiała i jest w stanie krytycznym inna osoba. Następnie telefon przejął jej wspólnik, który podając się za policjanta, poinformował seniorkę, że musi przekazać 200 tysięcy złotych, aby córka nie miała kłopotów i nie trafiła do więzienia. 83-latka wierząc w całą historię, odparła, że obecnie dysponuje 190 tysiącami złotych. Kwota ta zadowoliła oszusta wiec poinformował kobietę, że w niedługim czasie po pieniądze przyjedzie prokurator lub adwokat. Chwilę później, do mieszkania 83-latki zapukał mężczyzna, któremu przekazała gotówkę.

reklama

To nie jedyne oszustwo w ostatnich dniach

W podobny sposób i tą samą metodą oszukana została 81-latka z gminy Liszki. Do seniorki, w godzinach południowych, zadzwoniła rzekoma córka, informując, że potrzebuje dużą sumę pieniędzy, aby uwolnić się od kary więzienia, bo spowodowała wypadek drogowy, w którym zginęła kobieta w ciąży. Seniorka, zgodnie z instrukcją, przekazała 60 tysięcy złotych mężczyźnie, który chwile później się po nie zgłosił.
Obie pokrzywdzone straciły oszczędności życia.

To Cię może zainteresować:

Gruzini mieli pracować jako kierowcy. Okazało się, że mają podrobione prawa jazdy

Mogą trafić do więzienia nawet na 5 lat. Zatrzymano dwie osoby

Kierowca podejrzanie zwolnił na widok radiowozu i zaczęły się problemy

Funkcjonariusze przeszukali mieszkanie w Podgórzu

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności