Czy Wisła Kraków wróci do Ekstraklasy?

Artykuł sponsorowany
Czy Wisła Kraków wróci do Ekstraklasy?

Przed Wisłą Kraków jedna z najważniejszych rund wiosennych w ostatnich lat. Celem nadrzędnym klubu z Małopolski będzie powrót do piłkarskiej ekstraklasy.

Średnio udana jesień

Spadek Wisły Kraków z piłkarskiej Ekstraklasy zapowiadał się od wielu sezonów. Co roku zarówno gra, miejsce w tabeli, jak i zarządzanie klubem z roku na rok stawało się coraz bardziej regresywne.  Ze złotej ery „Białej Gwiazdy” i niezapomnianych bojów z FC Barceloną, Realem Madrytem czy Tottenhamem Hotspur pozostały już tylko wspomnienia. Zarówno sympatycy, jak i włodarze i zawodnicy klubu z Reymonta muszą skupić się nowej rzeczywistości.  Ta okazuje się bardzo trudna.

Wisła Kraków, po spadku z Ekstraklasy, właściwie w sposób automatyczny stała się głównym pretendentem do awansu. Jednakże, włodarze klubu z Krakowa nie zdecydowali się na większą rewolucję kadrową i ściągnięciu kilku kluczowych nazwisk, aby pomóc wywalczyć awans do piłkarskiej elity w Polsce. Zamiast walki o najwyższe cele, Wiślacy stali się ligowym średniakiem i po rundzie jesiennej zajmowali odległe, w środkowej części tabeli, miejsce. Sześciokrotnie, „Biała Gwiazda” schodziła z boiska pokonana.  Najbardziej dotkliwe porażki Wiślacy ponieśli na własnym boisku. Przegrali oni z rewelacyjnie spisującą się w rundzie jesiennej, Puszczą Niepołomice, 2:3. Dodatkowo druga klęska miała z Górnikiem Łęczna. Drugi spadkowicz z Ekstraklasy zwyciężył przy stadionie przy ulicy Reymonta 2:1.

Liga już ruszyła, typy bukmacherskie na sport.betfan.pl obejmują również mecze Wisły Kraków.

Na wiosnę nowe rozdanie?

Po rundzie jesiennej zdecydowanymi faworytami do awansu do piłkarskiej Ekstraklasy są drużyny Ruchu Chorzów i ŁKS-u Łódź. Mocne wydają się także ekipy Puszczy Niepołomice, Arki Gdynia, Chrobrego Głogów i Stali Rzeszów. Na pewno w gronie pretendentów do awansu, nikt, na chwilę obecną nie zalicza drużyny Wisły Kraków. Jednakże ekipa „Białej Gwiazdy” udanie rozpoczęła rundę wiosenną, od pokonania na własnym boisku ekipy Resovii Rzeszów 2:0. Przez zwycięstwo z klubem z Podkarpacia, Wiślacy tracą raptem trzy punkty do miejsca, które jest premiowane grą w barażach o Ekstraklasę.

Wielokrotnym Mistrzom Polski na pewno jest potrzebna seria meczów bez porażki, która w zdecydowanym stopniu mogłaby podnieść morale zespołu, które mają niezwykle ważną rolę w dzisiejszych realiach. Podczas trwającej przerwy między rundą jesienną a rundą wiosenną, nie zdecydowano się na przeprowadzenie większej rewolucji kadrowej w klubie z Reymonta. Nowymi piłkarzami Wisły Kraków, na rundę wiosenną zostali: Sergio Benito z hiszpańskiej Cordoby, David Junca, Tachi i Alex Mula, którzy byli zawodnikami bez przynależności klubowej, Igor Sapała z częstochowskiego Rakowa i Miki Villar z hiszpańskiej Ibizy. Z ekipą Białej Gwiazdy pożegnali się Sławomir Chmiel, Dor Hugi, Ivan Jelić Balta, Krystian Wachowiak i Michael Pereira. Wisłę Kraków czeka niezwykle trudna runda wiosenna. Brak awansu do Ekstraklasy może znacznie pogłębić długoletni kryzys klubu. Dlatego za cel nadrzędny, „Biała Gwiazda” powinna postawić sobie awans do barażów o piłkarską elitę w Polsce.

W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności